AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA Mleko w szkole Owoce i Warzywa

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy pierwszej wraz ze swoją wychowawczynią przystąpili do projektu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Współczesny świat oprócz wielu możliwości rozwoju, niesie ze sobą także zagrożenia. Czyhają one na dzieci podczas drogi do szkoły, w szkole, w domu, czy w czasie zabawy. Dlatego by chronić najmłodszych i zapewnić im bezpieczeństwo w każdej sytuacji – rodzice, nauczyciele, a także instytucje, takie jak Policja podejmują różnorodne działania. Ważnym elementem tych działań jest edukacja dzieci – uświadomienie rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia. Pierwszoklasiści poznali zasady:

Ø    poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji,

Ø    korzystania z autobusu, jak należy zachowywać się i postępować jako pasażer,

Ø    poznali zasady bezpiecznej jazdy na rowerze,

Ø    zaznajomili się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w szkole i klasie, na przerwie,

Ø    nauczyli się, jak postępować w sytuacjach niebezpiecznych, w domu,  w sieci, zapamiętali numery alarmowe, aby w razie potrzeby móc wezwać pomoc,

Cieszymy się bardzo, że nasi najmłodsi uczniowie dołączyli do Akademi Bezpiecznego Puchatka i mamy nadzieję, że zdobyta przez nich wiedza pozwoli im unikać niebezpiecznych sytuacji.