Piątek 19.10.2018

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu

Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć swoje zdjecia z uroczystości i imprez szkolnych, a także zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

Napisz do nas

Drodzy rodzice! Zachęcamy was do obejrzenia naszej strony internetowej na temat pracy szkoły, jej osiągnięć, sukcesów a także przedstawiania propozycji i opinii do dalszej pracy.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

"Goście, którzy nas witają, czego nam życzą,

niech sami mają"

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

12 października w naszej szkole czuć było podniosłą atmosferę od samego rana. Uczniowie w strojach galowych, nauczyciele odświętnie ubrani, wszyscy czekali na coś co za chwile miało się wydarzyć. I nic w tym dziwnego, bowiem tradycyjnie tego dnia w naszej szkole odbywa się uroczystość „Pasowania na Ucznia”, oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej. Tegoroczni pierwszoklasiści, wystąpili i przy wsparciu starszych kolegów zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz piosenkarskie. Kiedy zakończyła się część artystyczna, nastąpiło uroczyste ślubowanie. Następnie pan Dyrektor pasowała ogromnym ołówkiem każde dziecko na ucznia naszej szkoły.

• 4 października br. siódmo- i ósmoklasiści uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką i dziennikarką Małgorzatą Karoliną Piekarską. Zostało ono zorganizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy.

Oto co powiedzieli uczniowie na temat tego spotkania:

„Moim zdaniem warto było jechać na warsztaty dziennikarskie. Myślę, że bardzo dużo z nich wynieśliśmy. Dowiedzieliśmy się, jakie błędy najczęściej popełniają dziennikarze.”

„Było bardzo fajnie, bo dowiedziałem się, jak przeprowadzić wywiad i napisać dobry artykuł.”

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

28 września nasza biblioteka i szkoła właczyły się w akcję Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczestniczyły w niej wszystkie klasy oraz zerówka i przedszkole. Młodszym dzieciom czytały starsze koleżanki, zaś starszym - nauczyciele. Do czytania bibliotekarka wybrała książki: "Trzy minutki z bajką", "Anioł - nie człowiek", "Po co się złościć" oraz "Bajki filozoficzne".

Było to pierwsze w tym roku szkolnym głośne czytanie. Przed uczniami jeszcze kilka takich spotkań z ciekawymi książkami.

• Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Siedlcu
    Siedlec 16a