Nawigacja

 • WESOŁYCH ŚWIĄT

  WESOŁYCH ŚWIĄT

  Świeta Bożego Narodzenia to niezwykły czas, przepełniony radością i ciepłą atmosferą. Życzymy aby były one wyjątkowe, a chwile spędzone z rodziną były magiczne i niezapomniane. Niech napełnią wszystkich pozytwną energią i spokojem ducha.

  Wesołych świąt życzą pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu. 

 • OGŁOSZENIE!!!!

  Informujemy, że stawka żywieniowa od 2019 roku ulega zmianie i dla dziecka wynosi 4,00 za obiad.

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  26 listopada w naszej szkole królował pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".

  25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

  Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

  W przedszkolu, jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia.

  W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek, na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną.

  Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferzesmiley

 • 12 listopada dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

  Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.

 • "Spotkanie z historią". "Kotylion Narodowy"

  „To, co przeżyło jedno pokolenie,

  Drugie przeżywa w sercu i w pamięci …”

  Artur Oppman, Pięciu poległych

  W Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu odbyła się uroczystość pod hasłami: „Spotkanie z historią” i „Kotylion narodowy”, które miały wyjątkowy charakter ze względu na niepowtarzalną okazję: rocznicę 100-lecia niepodległości Polski!  Imprezę  otworzył występ uczniów klasy trzeciej z piosenką „Jestem Polakiem”.

  W części pierwszej uroczystości wystąpił  pan Tomasz Kucharczyk, kustosz Muzeum na Zamku w Łęczycy, który przybliżył członkom społeczności szkolnej historię I wojny światowej w Łęczyckiem, ze szczególnym uwzględnieniem roli Stanisława Młodzianowskiego i oddziału konnego chłopów z Siedlca w wydarzeniach 11 listopada 1918 roku w Łęczycy. Opowiedział również zgromadzonym o grobach żołnierskich na cmentarzach powiatu łęczyckiego.

  Druga część uroczystości miała charakter warsztatowy. Nauczyciele, uczniowie i rodzice tworzyli biało-czerwone kotyliony, które z dumą przypomną w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

   

 • Otwarcie Strefy Aktywności

  Otwarcie Strefy Aktywności

  31 października 2018 r. przy naszej szkole zostało Otwarta Srefa Aktywności (OSA) w ramach projektu rządowego. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Łęczycap. Jacek Rogoziński, dyrektor szkoły dr Piotr Pakuła, Proboszcz Parafii Św. Marcina w Siedlcu oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewa Sowińska. W uroczystości wzięli udział również rodzice oraz uczniowie naszej szkoły. Na ten cel Gmina pozyskała 125 tysięcy złotych, które stanowią 50% kosztów całej inwestycji. Dzięki temu stała się jedną z 792 gmin z całego kraju, które w ramach pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA), otrzymały wsparcie na budowę miejsc spotkań i aktywności całych rodzin – dzieci, rodziców, seniorów. Tzw. Otwarte Strefy Aktywności są ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Miejsca te sprzyjają integracji społecznej i skierowane są do różnych grup wiekowych.

 • Gminny Konkurs Recytatorski "POLSKA - NASZA OJCZYZNA"

  W dniu 29.10.2018r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, w którym uczestniczyli uczniowie kl. I-III szkół gminy Łęczyca. Naszą szkołę reprezentowali :Mateusz Orlik, Alicja Pacholczyk, Karolina Rutkowska z klasy I, Bartłomiej Krysztofiak z klasy II, Igor Browarski z klasy III. Laureatami konkursu zostali: Karolina Rutkowska I miejsce i Mateusz Orlik III miejsce. Wszystkich recytatorom serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

 • ZAPROSZENIE!!!

  ZAPROSZENIE!!!
  31.10.2018

  Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu serdecznie zapraszają wszystkich członków lokalnej społeczności na uroczystość patriotyczną pt. "Spotkanie z historią. Kotylion narodowy.", zorganizowaną z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości prze Polskę w dniu 6 listopada br. o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu.

  W programie:

  - wykład Tomasza Kucharczyka

  - warsztaty kotylion

   

 • ZAPROSZENIE!!!

  ZAPROSZENIE!!!

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu serdecznie zaprasza rodziców, opiekunów, uczniów i wszystkich symaptyków szkoły na otwarcie przyszkolnej siłowni, które odbędzie się 31 października o godz. 11.00

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  12 października w naszej szkole czuć było podniosłą atmosferę od samego rana. Uczniowie w strojach galowych, nauczyciele odświętnie ubrani, wszyscy czekali na coś co za chwile miało się wydarzyć. I nic w tym dziwnego, bowiem tradycyjnie tego dnia w naszej szkole odbywa się uroczystość „Pasowania na Ucznia”, oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej. Tegoroczni pierwszoklasiści, wystąpili i przy wsparciu starszych kolegów zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz piosenkarskie. Kiedy zakończyła się część artystyczna, nastąpiło uroczyste ślubowanie. Następnie pan Dyrektor pasowała ogromnym ołówkiem każde dziecko na ucznia naszej szkoły.

 • Spotkanie autorskie

  4 października br. siódmo- i ósmoklasiści uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką i dziennikarką Małgorzatą Karoliną Piekarską. Zostało ono zorganizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy.

  Oto co powiedzieli uczniowie na temat tego spotkania:

  „Moim zdaniem warto było jechać na warsztaty dziennikarskie. Myślę, że bardzo dużo z nich wynieśliśmy. Dowiedzieliśmy się, jakie błędy najczęściej popełniają dziennikarze.”

  „Było bardzo fajnie, bo dowiedziałem się, jak przeprowadzić wywiad i napisać dobry artykuł.”

  „Było zabawnie, gdy pani Piekarska podawała śmieszne tytuły z gazet albo prezentowała zdjęcia twarzy, które w języku dziennikarskim nazywa się „mordami”.

  „Pani opowiadała, jak należy przygotować się do wywiadu.  Dowiedziałem się, że dziennikarz zawsze powinien nosić kartkę, dyktafon i ołówek, bo jest on najlepszy do pisania. Pisze nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych.”

  „Bardzo podobało mi się to spotkanie. Było śmiesznie, gdy dziennikarka opowiadała, jak brała udział w wywiadach, a przedstawiano ją jako kogoś innego albo okazywało się, że nie znano jej książek. Braliśmy udział w Quizie prawda/fałsz dotyczącym wywiadu.”

  „Naprawdę warto było się spotkać z pisarką. Było super”

  „Można było zakupić książkę, zrobić sobie zdjęcie z autorką czy nawet dostać autograf.”

  „Myślę, że ta wiedza posłuży mi w przyszłości.”

  „Autorka „Klasy pani Czajki” opowiadała nam swoje przygody związane z pisaniem oraz jej pracą dziennikarki prasowej i telewizyjnej.”

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  28 września nasza biblioteka i szkoła właczyły się w akcję Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczestniczyły w niej wszystkie klasy oraz zerówka i przedszkole. Młodszym dzieciom czytały starsze koleżanki, zaś starszym - nauczyciele. Do czytania bibliotekarka wybrała książki: "Trzy minutki z bajką", "Anioł - nie człowiek", "Po co się złościć" oraz "Bajki filozoficzne". 

  Było to pierwsze w tym roku szkolnym głośne czytanie. Przed uczniami jeszcze kilka takich spotkań z ciekawymi książkami. 

 • Podpisanie umowy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK

  W dniu 21 września 2018 r. dyrektor naszej szkoły Pan dr Piotr Pakuła uczestniczył w spotkaniu z wojewodą łódzkim w Widawie, na którym podpisał umowę z Państwowym Instytutem Badawczym NASK w sprawie świadczenia usług telekomunikacyjnych w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

 • Sprzatanie świata

  Sprzatanie świata
  21.09.2018

  21 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny aktywnie przyłączyli się do akcji "Sprzątanie świata", której celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

 • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  20. września dzieci z naszego przedszkola oraz oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Przedszkolaka. Były gry, zabawy i zawody sportowe. Wspólne śpiewy, tańce i poczęstunek, ale najważniejszym punktem było pasowanie na przedszkolaka. Każdy maluch i "zerówiak" został pasowany przez Pana Dyrektora na pełnoprawnego przedszkolaka oraz dostał specjalny medal.

 • Wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie

  W dniu 18. września uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawcami odbyli wycieczkę do Kopalni Soli w Kłodawie. Wszyscy uczniowie mieli okazję zjechać windą górniczą 600m pod ziemię z prędkością 6m/s oraz przejść z przewodnikiem wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy Św. Kingi - opiekunki górników solnych. Dodatkowo zobaczyli maszyny używane w podziemnym górnictwie solnym i poznali historię niebieskiej soli, jedynej takiej na świecie.

 • "Bądźmy ostrożni"

  "Bądźmy ostrożni"
  17.09.2018

  Na początku tygodniowego cyklu zajęć "Bądźmy ostrożni" dzieci z zerówki pod czujnym okiem pani, wyruszyły na pobliskie skrzyżowanie. Obserwowały z wielką uwagą ruch uliczny, poznały zasady obowiązujące na przejściu dla pieszych. W trakcie spaceru obserwowały znaki drogowe i próbowały je odszyfrować. Po powrocie do sali dzieci bawiły się w zabawy tematyczne pod tytułem "ruch uliczny".

 • Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

  10 września br nasi uczniowie: Małgorzata Nowakowska i Krzysztof Cichański wzięli udział w Narodowym Czytaniu "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego - akcji zorganizowanej przez łęczyckie biblioteki: pedagogiczną oraz miejską i powiatową. Byli jedynymi reprezentantami Gminy Łęczyca. Ze swojego zadania wywiązali się znakomicie, co doceniła zgromadzona publiczność. Wielu zaproszonych gości gratulowało nam pięknego występu. Nasza wspaniała dwójka otrzymała od organizatorów pamiątkowe podziękowania.

   

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  Koniec wakacji! Dziś wypoczęci i weseli wróciliśmy do szkoły. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego jak zawsze było bardzo udane i dla nas szczególne, ponieważ po raz pierwszy witał nas nowy dyrektor, Pan Piotr Pakuła, który z rąk Wójta Gminy Łęczyca, Pana Jacka Rogozińskiego odebrał Akt powierzenia stanowiska Dyrektora Szkoły Podstawowej imienia Orła Białego w Siedlcu.

 • Obiady

  Obiady dla dzieci wydawane będą od 10 września 2018 r. Zgłoszenie dziecka do dnia 5 września 2018 r. do godz. 13.00. Koszt obiadu dwudaniowego 3,50 zł.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Siedlcu
  Siedlec 16a
  99-100 Łęczyca
 • 24 721-14-27

Galeria zdjęć