Nawigacja

 • Przedszkolne czytanie z rodzicami

  W tygodniu poprzedzającym długi weekend majowy, obyło się w przedszkolu czytanie z rodzicami bajek dla dzieci. Dwie dzielne mamy przeczytały maluchom przygody Smerfów, Kubusia Puchatka, Gruffaloo i Franklina. Kolejnym etapem był konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców. Należało w dowolnej technice zrobić obrazek do wcześniej przeczytanych książeczek. Konkurs wygrała Michasia Chilarska razem ze swoją mamą. Wychowawca grupy bardzo dziękuje zaangażowanym rodzicom. Wielkie brawa należą się pani Katarzynie Pacholczyk i pani Małgorzacie Chilarskiej.  

 • Z OSTATNIEJ CHWILI

  W odbywającym się w dn. 19 kwietnia w Łęczycy Powiatowym Konkursie Recytatorskim nasi laureaci znowu stanęli na wysokości zadania i zostali laureatami: Małgosia zajęła II m-ce i weźmie udział w finale wojewódzkim w Płocku, Adaś uplasował się na III m-cu.

  GOSIU I ADASIU, BRAWO! JESTEŚCIE WIELCY!!!.yes

 • KONKURSY RECYTATORSKIE

      W dn. 16. 04.br odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, w którym wzięło udział 7 uczniów: 4- z klas II-III oraz 3 z klas IV, VI i VII. Młodsi uczestnicy recytowali dwa wiersze, starsi: wiersz oraz fragment prozy. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów jury w składzie: A. Kuczkowska, M. Kubiak oraz I. Starzyńska wyłoniło laureatów. W grupie młodszej I m-ce zajęła Paulina Pawłowska, II- Wiktoria Wojnowska, III- Nikola Pacholczyk. W grupie starszej I m-ce jury przyznało Małgorzacie Nowakowskiej, II- Adamowi Śmiechowskiemu, III- Krzysztofowi Cichańskiemu.

  Wszyscy laureaci wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Pięknie być człowiekiem”, reprezentując naszą szkołę. Dwoje uczestników spisało się na medal: Gosia Nowakowska zajęła I miejsce, zaś Adaś- II m-ce, co dało im możliwość reprezentowania naszej szkoły w konkursie powiatowym. Serdeczne gratulacje dla laureatów i podziękowania dla wszystkich naszych recytatorów za to, że zadali sobie trud i poświęcili swój wolny czas na pamięciowe opanowanie niełatwych tekstów.smiley

 • Wesołych Świąt Wielkanocnych

  Zdrowych radosnych pełnych nadziei na lepsze jutro Świąt Wielkanocnych życzą pracownicy Szkoły Podstawowej im Orła Białego w Siedlcu 

 • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

    W dniu 21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Wraz z Samorządem Uczniowskim został zorganizowany konkurs na najsmaczniejsze wiosenne kanapki. Każda klasa miała za zadanie przyrządzić kanapki z jednym, wiodącym, wylosowanym składnikiem i zaprezentować innym do degustacji. Po podliczeniu wszystkich głosów, wyniki były następujące: I miejsce: klasa VII, II miejsce: przedszkole, III miejsce: klasa V. Następnie, tradycyjnie wszyscy uczniowie z nauczycielami pożegnali zimę paląc Marzannę.

 • Wyjazd z okazji Dnia Kobiet

  6 marca młodsze dzieci uczestniczyły w wyjeździe zorganizowanym z okazji Dnia Kobiet. Wycieczka do Łęczycy obejmowała oglądanie bajki w Kinie Górnik oraz wizytę w pizzerii.
  O godzinie 9 dzieci zasiadły w wygodnych kinowych fotelach i oglądały film animowany pt. „Jaskiniowiec”. Następnie wszyscy udali się do pizzerii znajdującej się nieopodal kina na uwielbianą przez dzieci pizzę. Wyjazd można uznać za udany – wszyscy najedzeni wrócili do szkoły w świetnych humorach.

 • Warsztaty wielkanocne w oddziale przedszkolnym

  5 marca odbyły się warsztaty wielkanocne z udziałem dzieci z oddziału przedszkolnego. Uczniowie mieli za zadanie wykonać kartkę świąteczną i ozdobić styropianowe jajko. Przy użyciu ślicznych ozdób powstały cudownie kolorowe pisanki i kartki, które będzie można kupić podczas szkolnego kiermaszu. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się także, jakie są zwyczaje związane z Wielkanocą.

 • REKRUTACJA DO PIERWSZEJ KLASY NA ROK SZKOLNY 2018/2019

 • REKRUTACJA 2018/2019

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego informuje, że od 5 marca do 17 marca ogłasza nabór do przedszkola dzieci z rocznika 2014, 2015 oraz do oddziału przedszkolnego dzieci z rocznika 2012 i 2013.

  Dokumenty do pobrania:

  wniosek_2018-2019.docx

  Deklaracja_wychowania_przedszkolnego_2018-2019.docx

 • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

  21 lutego obchodzony jest Dzień Języka Ojczystego. Dzieci z oddziału przedszkolnego także przyłączyły się do tej akcji. Wraz z nauczycielem podjęły wiele działań – wyjaśniały, z czym im się kojarzy ojczyzna i do czego jest potrzebny język. Uczniowie świetnie poradzili sobie z powtarzaniem odczytywanych łamańców językowych typu:
  „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”
  smiley. Liczne zabawy językowe przyczyniły się do utrwalenia poznanych liter, a przede wszystkim stały się okazją do świetnej zabawy.

 • WALENTYNKI

  We wtorek 13 lutego odbyła się w naszej szkole dyskoteka walentynkowa. Miejscem zabawy była pięknie udekorowana sala gimnastyczna. Przez cały czas trwania dyskoteki dyżur pełnili nauczyciele. Całą zabawę prowadzili uczniowie klasy siódmej. W trakcie trwania dyskoteki zostały rozdane kartki walentynkowe zbierane wcześniej w szk le. Tłumnie przybyła młodzież bawiła się doskonale.

 • WIELKI BAL

  Tradycyjnie początek nowego roku to czas na "wielki szkolny bal". Tak też się stało 25 stycznia 2018 r. w naszej szkole. Zabawa choinkowa była okazją do wyśmienitej zabawy oraz spotkania się całej społeczności szkolnej. Uczniowie świetnie się bawili. Rodzice w tym czasie przygotowali smaczny poczęstunek.  Każde dziecko zostało obdarowane wspaniałą paczką.

 • POMAGAMY ZWIERZĘTOM

  Jeden z tematów tygodnia w oddziale przedszkolnym brzmi: „Pomagamy zwierzętom”. Dlatego dzieci z zerówki postanowiły praktycznie podejść do tego zagadnienia i wraz z panią wychowawczynią dokarmiały ptaki. Najpierw przyniosły pyszności dla zwierząt. Wśród nich nie mogło zabraknąć pszenicy, owsa, kukurydzy czy słoniny. Następnie podzieliły jedzenie na porcje i, będąc już w ogródku szkolnym, uzupełniły karmniki, życząc ptaszkom smacznego!!!

 • Dzień babci i dziadka

  22.01.2018
  Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu. Obchodzono je 22 stycznia 2018 r.
  Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Zebranych  gości serdecznie powitała dyrektor szkoły p. Monika Zachwieja. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i życzymy im dużo zdrowia oraz długich lat życia.
   
 • 17.01.2018

  W środę 17 stycznia po przebudzeniu i spojrzeniu w okno - szok! Śnieg na  dworze ,więc kto mógł szybko wychodził do szkoły, żeby choć trochę  „poużywać tego dobrodziejstwa”, którego tej zimy u nas jak na lekarstwo. Trzeba było wykorzystać ten fakt, więc w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu w ramach wychowania fizycznego zostały zorganizowane zajęcia na śniegu. Było rzucanie śnieżkami do celu, zabawy na świeżym powietrzu oraz lepienie bałwana. Ucznioweie zmęczeni zabawami na śniegu, ale zadowoleni wrócili do zajęć w szkole.

 • Spotkanie uczniów naszej szkoły ze strażakami

  17.01.2018
  Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się na czym polega praca w straży i, w jakiego rodzaju akcjach uczestniczą strażacy. Przypomniał także, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Dzieci zostały zapoznane z zasadami prawidłowego zachowania się w sytuacjach pożaru i innych nieszczęśliwych wypadków. Przypomniane zostały numery alarmowe ze szczególnym uwzględnieniem numeru do Straży Pożarnej 998 oraz numeru ratowniczego 112.
   
  Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Każdy uczeń mógł obejrzeć wóz strażacki z zewnątrz, a także posiedzieć w środku, chętni mogli przymierzyć hełm oraz inne elementy wyposażenia. Podczas spotkania uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy, zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz poznali zakres odpowiedzialnej, wielozadaniowej i jakże pożytecznej pracy strażaków.
 • XXII POWIATOWE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE SZKÓŁ

  Hurra mamy sukces!!!
  Już od wielu lat bierzemy udział w przeglądach teatrzyków szkolnych. W tym roku odbyły się XXII Powiatowe Konfrontacje Szkół. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt: "Książę szuka żony". Zajęliśmy II miejsce. Bardzo cieszymy się z sukcesu.
 • Jasełka

      Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
  W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy I - VII, którzy wraz z zespołem przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 21 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie wcieliły się w role Maryi i Józefa oraz dzieci z różnych stron świata. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Po występie głos zabrali ks. Proboszcz I. Cieślak,  pani dyrektor M. Zachwieja oraz wójt gminy J. Rogoziński, którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia i symbolicznie cała społeczność szkolna połamała się opłatkiem.
 • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu serdecznie zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych, który odbędzie się w dniach od 11 do 15 grudnia 2017 r.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Siedlcu
  Siedlec 16a
  99-100 Łęczyca
 • 24 721-14-27

Galeria zdjęć