Aktualności

          • IV Raj Przedszkolaków "Bom Turystą się narodził"

          • Grupa 5-6 latków uczestniczyła w IV Rajdzie Przedszkolaków ,,Bom Turystą się narodził” w Łęczycy. Mnóstwo śmiechu, ogrom wiedzy i przepiękny szlak, którym szliśmy wynagrodził każdy przebyty kilometr.

            Jestem dumna z tych małych ludzi, że bez marudzenia pokonali całą trasę

            Rodzicom serdecznie dziękuję, za pomoc w organizacji transportu, największą nagroda dla Nas były Wasze brawa na mecie - jesteście niezastąpieni

          • Pasowanie na czytelnika

          • 12 czerwca w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika. Uczniowie pierwszej klasy po wykonaniu różnych zadań (zagadki, rebusy, wykreślanki, prace plastyczne) stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Oby czytanie książek stało się dla nich ulubioną formą spędzania wolnego czasu!!!

          • Ogólnopolska akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam"

          • 12 czerwca o godz. 10.00 w całym kraju rozpoczęła się najliczniejsza akcja czytelnicza, której celem jest budowanie pozytywnych skojarzeń z książką oraz czytanie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych i niecodziennych okolicznościach. W naszej szkole czytali wszyscy uczniowie, a dzieciom z przedszkola oraz zerówki czytały ich panie;)

          • DZIEŃ MAMY I TATY

          • Wyjątkowe święto w naszej szkole – Dzień Mamy i Taty!

            „Mama i Tata to najprostsze słowa, a znaczą cały świat...” Pod tym hasłem w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Nasi najmłodsi artyści z przedszkola i klas 0–II zaprezentowali wyjątkowy program słowno-muzyczny. Były wzruszające wiersze, radosne piosenki oraz piękne układy taneczne. Na twarzach przybyłych rodziców gościł uśmiech, a w oczach kręciły się łzy wzruszenia. Po występach dzieci wręczyły swoim najbliższym własnoręcznie wykonane laurki i upominki.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za obecność, ciepłą atmosferę i wspólnie spędzony czas! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej galerii.

          • WYCIECZKA 3-DNIOWA KLAS 7 I 8

          • Wycieczka 3-dniowa klas 7 i 8. Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, u Marysi i Jacka w Murzasichle, Jaskinia Bielańska, Jezioro Orawskie i Zamki Orawskie na Słowacji.

            Dziękujemy Pani przewodnik Edycie Boczkowskiej-Czech.

          • TRZY-DNIOWA WYCIECZKA DO WARSZAWY

          • W dn. 19-21 maja klasy 3-6 uczestniczyły w wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez panie: E. Dudek oraz I. Starzyńską. W programie były: pobyt w CN Kopernik, zwiedzanie Stadionu Narodowego, Fabryki Czekolady E. Wedel, Starego Miasta, obejrzenie panoramy stolicy z 30-piętra Pałacu Kultury i Nauki, wizyta w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz w dworku F. Chopina w Żelazowej Woli.

            Oto wrażenia niektórych uczestników wyjazdu:

            "Najbardziej podobało mi się w fabryce czekolady, było tam ładnie i smacznie."

            "Nie spodziewałam się, że w fabryce będzie można tworzyć własne opakowania do ptasiego mleczka."

            "Najbardziej podobała mi się fabryka czekolady, ale największą atrakcją było Centrum Nauki Kopernik-ono zapierało dech w piersiach. Ta wycieczka była moją ulubioną i dziękuję paniom, które ją prowadziły."

            "Najbardziej podobało mi się na Stadionie Narodowym. Nie podobało mi się na drugi dzień, bo trzeba było dużo chodzić".

            "Fajnie było poruszać się miejskim transportem. Widziałem też mega ładne i drogie auta".

            "W Koperniku były nawet roboty, które odpowiadały na nasze pytania".

            "W fabryce czekolady pani przewodnik dużo nam opowiadała o tym, jak się robi czekoladę, nawet mogliśmy spróbować płynnej czekolady i innych słodkości".

            "Moim zdaniem było super! Nie spodziewałam się, że będę tak bardzo zadowolona. Fajnie było zintegrować się z innymi".

            "Podobała mi się zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza".

            "Jestem wdzięczna paniom, które zorganizowały tę superwycieczkę"

          • "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM"

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach do gminnego XLVII Konkursu Recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”. Szkołę reprezentowali: Gracjan Pokorski, Szymon Sieczka, Marcin Olejniczak, Gabrysia Pisera, Ala Pacholczyk oraz Wojtek Popławski.

            Z dumą informujemy, że Ala Pacholczak zdobyła III miejsce, Gabrysia Pisera zajęła II miejsce, natomiast Wojtek Popławski otrzymał wyróżnienie.

            Szczególne gratulacje kierujemy do Gabrysi Pisery, która dzięki swojemu występowi zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Konkurs odbędzie się 21 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • DZIEŃ ZIEMI

          • Z okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji sprzątania terenu wokół placówki. Wspólnie porządkowaliśmy boisko oraz pobliskie tereny zielone, zbierając śmieci i dbając o estetykę otoczenia. Akcja miała na celu nie tylko poprawę wyglądu okolicy, ale także zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników udało się zrobić coś dobrego dla naszej planety.