Nawigacja

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/201 odbędzie się 3 września 2018 r. o godz. 10.00.

  O godz. 9.00 Uroczysta Msza Świeta w kościele parafialnym w Siedlcu.

  Dowóz i odwóz dzieci autobusem PKS

  Dowóz 7.15. Dąbie

  Odwóz - 11.15

 • Dyżury wakacyjne przedszkola w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu i w Gminie Łęczyca

  25.06. – 29. 06 – Marta Łuczak

  02.07 – 06.07 – Monika Zachwieja

  9.07. – 13.07 – Marta Łuczak

  16.07. – 20.07 – Marta Łuczak

  23.07. – 28.07 – Szkoła Podstawowa w Błoniu

  30.07. – 3.08 – Szkoła Podstawowa w Błoniu

  6.08. – 10.08 – Monika Zachwieja

  13.08. – 17.08 – Monika Zachwieja

  20.08. – 31.08 – Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach

 • Ogłoszenie!!!

  W dniu 22 czerwca (piątek ) zakończenie roku szkolnego o godz. 10.00.

  O godz  9.00 uroczysta Msza Święta w kościele Św. Marcina w Siedlcu. 

  Przywóz do szkoły o godz 7.15. - przystanek Dąbie.

  Odwóz godz. 10.45

   

 • Dzień Otwartych Koszar

  25 maja kl. IV-VII wraz z opiekunami wyjechały do Leźnicy Wielkiej na Dzień Otwartych Koszar. Uczestnicy wycieczki mogli przyjrzeć się codziennym zajęciom żołnierzy z Ośrodka Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego 1 Batalionu Kawalerii Powietrznej i 1 Dywizjonu Lotniczego Ziemi Łęczyckiej. Obejrzeli sprzęt wojskowy i wyposażenie, miejsca ćwiczeń żołnierzy, zasiedli w kabinie śmigłowca, obejrzeli tunel aerodynamiczny wraz z pokazami. Organizatorzy poczęstowali odwiedzających pyszną grochówką.

  Wycieczka do Leźnicy Wielkiej z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich jej uczestników.

 • Lekcja muzealna

  Chcąc uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klasy siódmej wzięli udział w niecodziennej lekcji historii, która odbyła się w Łęczycy. Jej tematem były wydarzenia związane z zakończeniem I wojny światowej i akcją rozbrajania Niemców w Łęczycy. Dzięki uprzejmości pana mgr Tomasza Kucharczyka siódmoklasiści poznali miejsca w mieście, które odegrały ważną rolę w ostatnich dniach Wielkiej Wojny. Mogli również spróbować swoich sił strzelając z repliki broni z tamtego okresu.

 • Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie historycznym „Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia - losy żołnierzai dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922”– kategoria: projekt edukacyjny

   

  Uczniowie klasy siódmej: Natalia Andrysiak, Wiktoria Kowalczyk i Krzysztof Cichański postanowili uczcić setną rocznicę niepodległości Polski biorąc udział w ogólnopolskim konkursie historycznym „Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia …”. Pod opieką pani Anny Gralak stworzyli zespół projektowy, by odtworzyć lokalne nieznane wydarzenia, przypomnieć nieznanych bohaterów:

  „Zastanawiając się nad wyborem tematu projektu wiedzieliśmy, że chcemy nawiązać do lokalnej historii. Zaczęliśmy poszukiwać informacji na temat dziejów Siedlca podczas I wojny światowej. W monografii Łęczycy natrafiliśmy na informacje o udziale chłopów z Siedlca i tutejszego dziedzica w wydarzeniach 11 listopada 1918 roku w Łęczycy. Poza tym na cmentarzu w Siedlcu znajduje się kwatera zbiorowa kryjąca prochy żołnierzy poległych podczas I wojny światowej. Tak narodził się temat naszego projektu:Droga mieszkańców Łęczycy i okolic do niepodległości w 1918 r.”

  Warto dodać, że Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Siedlcu była jedną spośród 118 szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego kraju, których uczniowie pod opieką nauczycieli pracowali nad tym ambitnym projektem, który wymagał poświęcenia dużo czasu i pracy.

  A tak mówią o swoim udziale w projekcie wyróżnieni uczniowie:

  „Udział w projekcie był dla naszego zespołu bardzo dużym wyzwaniem. Zabierając się do pracy nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak dużym. Im bardziej zagłębialiśmy się w pracę nad projektem, tym ciekawsza się ona stawała. Odkryliśmy wiadomości, z którymi wcześniej nie zetknęliśmy się. Najwięcej emocji sprawiło nam szukanie starych zdjęć i dokumentów. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że na naszym cmentarzu parafialnym znajdowały się kiedyś dwa groby z prochami żołnierzy rosyjskich i niemieckich. Dużym zaskoczeniem było również to, że władze lokalne fundując nową tablicę na grób żołnierzy popełniły błąd w napisie. W ten sposób zatarto ślad po żołnierzach niemieckich spoczywających w tym grobie.”

 • Wycieczka do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi

  Dnia 22 maja klasa VII brała udział w wyjeździe do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi w ramach realizacji zadania finansowego z Budżetu Obywatelskiego "Kultura Łączy pokolenia - łódzkie bez barier". Uczniowie zwiedzali wystawę maszyn Leonardo do Vinci, która jest jedyną w Polsce. Ponadto zwiedzili obiekt EC1 zamknięty w 2000 roku przeznaczony obecnie do zwiedzania. Obejrzeli: kotły, turozespół, makietę elektrowni geotermalnej i szczytowo-pompowej, transformatory, kulę plazmową, makietę elektrowni atomowej oraz mogli wziąśc udział w grze zręcznościowej - nastawnia.

 • Przedszkolne czytanie z rodzicami

  Przedszkolne czytanie z rodzicami

  W tygodniu poprzedzającym długi weekend majowy, obyło się w przedszkolu czytanie z rodzicami bajek dla dzieci. Dwie dzielne mamy przeczytały maluchom przygody Smerfów, Kubusia Puchatka, Gruffaloo i Franklina. Kolejnym etapem był konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców. Należało w dowolnej technice zrobić obrazek do wcześniej przeczytanych książeczek. Konkurs wygrała Michasia Chilarska razem ze swoją mamą. Wychowawca grupy bardzo dziękuje zaangażowanym rodzicom. Wielkie brawa należą się pani Katarzynie Pacholczyk i pani Małgorzacie Chilarskiej.  

 • Z OSTATNIEJ CHWILI

  W odbywającym się w dn. 19 kwietnia w Łęczycy Powiatowym Konkursie Recytatorskim nasi laureaci znowu stanęli na wysokości zadania i zostali laureatami: Małgosia zajęła II m-ce i weźmie udział w finale wojewódzkim w Płocku, Adaś uplasował się na III m-cu.

  GOSIU I ADASIU, BRAWO! JESTEŚCIE WIELCY!!!.yes

 • KONKURSY RECYTATORSKIE

      W dn. 16. 04.br odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, w którym wzięło udział 7 uczniów: 4- z klas II-III oraz 3 z klas IV, VI i VII. Młodsi uczestnicy recytowali dwa wiersze, starsi: wiersz oraz fragment prozy. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów jury w składzie: A. Kuczkowska, M. Kubiak oraz I. Starzyńska wyłoniło laureatów. W grupie młodszej I m-ce zajęła Paulina Pawłowska, II- Wiktoria Wojnowska, III- Nikola Pacholczyk. W grupie starszej I m-ce jury przyznało Małgorzacie Nowakowskiej, II- Adamowi Śmiechowskiemu, III- Krzysztofowi Cichańskiemu.

  Wszyscy laureaci wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Pięknie być człowiekiem”, reprezentując naszą szkołę. Dwoje uczestników spisało się na medal: Gosia Nowakowska zajęła I miejsce, zaś Adaś- II m-ce, co dało im możliwość reprezentowania naszej szkoły w konkursie powiatowym. Serdeczne gratulacje dla laureatów i podziękowania dla wszystkich naszych recytatorów za to, że zadali sobie trud i poświęcili swój wolny czas na pamięciowe opanowanie niełatwych tekstów.smiley

 • Wesołych Świąt Wielkanocnych

  Wesołych Świąt Wielkanocnych

  Zdrowych radosnych pełnych nadziei na lepsze jutro Świąt Wielkanocnych życzą pracownicy Szkoły Podstawowej im Orła Białego w Siedlcu 

 • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

  PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

    W dniu 21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Wraz z Samorządem Uczniowskim został zorganizowany konkurs na najsmaczniejsze wiosenne kanapki. Każda klasa miała za zadanie przyrządzić kanapki z jednym, wiodącym, wylosowanym składnikiem i zaprezentować innym do degustacji. Po podliczeniu wszystkich głosów, wyniki były następujące: I miejsce: klasa VII, II miejsce: przedszkole, III miejsce: klasa V. Następnie, tradycyjnie wszyscy uczniowie z nauczycielami pożegnali zimę paląc Marzannę.

 • Wyjazd z okazji Dnia Kobiet

  Wyjazd z okazji Dnia Kobiet

  6 marca młodsze dzieci uczestniczyły w wyjeździe zorganizowanym z okazji Dnia Kobiet. Wycieczka do Łęczycy obejmowała oglądanie bajki w Kinie Górnik oraz wizytę w pizzerii.
  O godzinie 9 dzieci zasiadły w wygodnych kinowych fotelach i oglądały film animowany pt. „Jaskiniowiec”. Następnie wszyscy udali się do pizzerii znajdującej się nieopodal kina na uwielbianą przez dzieci pizzę. Wyjazd można uznać za udany – wszyscy najedzeni wrócili do szkoły w świetnych humorach.

 • Warsztaty wielkanocne w oddziale przedszkolnym

  5 marca odbyły się warsztaty wielkanocne z udziałem dzieci z oddziału przedszkolnego. Uczniowie mieli za zadanie wykonać kartkę świąteczną i ozdobić styropianowe jajko. Przy użyciu ślicznych ozdób powstały cudownie kolorowe pisanki i kartki, które będzie można kupić podczas szkolnego kiermaszu. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się także, jakie są zwyczaje związane z Wielkanocą.

 • REKRUTACJA DO PIERWSZEJ KLASY NA ROK SZKOLNY 2018/2019

 • REKRUTACJA 2018/2019

  REKRUTACJA 2018/2019

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego informuje, że od 5 marca do 17 marca ogłasza nabór do przedszkola dzieci z rocznika 2014, 2015 oraz do oddziału przedszkolnego dzieci z rocznika 2012 i 2013.

  Dokumenty do pobrania:

  wniosek_2018-2019.docx

  Deklaracja_wychowania_przedszkolnego_2018-2019.docx

 • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

  21 lutego obchodzony jest Dzień Języka Ojczystego. Dzieci z oddziału przedszkolnego także przyłączyły się do tej akcji. Wraz z nauczycielem podjęły wiele działań – wyjaśniały, z czym im się kojarzy ojczyzna i do czego jest potrzebny język. Uczniowie świetnie poradzili sobie z powtarzaniem odczytywanych łamańców językowych typu:
  „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”
  smiley. Liczne zabawy językowe przyczyniły się do utrwalenia poznanych liter, a przede wszystkim stały się okazją do świetnej zabawy.

 • WALENTYNKI

  WALENTYNKI

  We wtorek 13 lutego odbyła się w naszej szkole dyskoteka walentynkowa. Miejscem zabawy była pięknie udekorowana sala gimnastyczna. Przez cały czas trwania dyskoteki dyżur pełnili nauczyciele. Całą zabawę prowadzili uczniowie klasy siódmej. W trakcie trwania dyskoteki zostały rozdane kartki walentynkowe zbierane wcześniej w szk le. Tłumnie przybyła młodzież bawiła się doskonale.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Siedlcu
  Siedlec 16a
  99-100 Łęczyca
 • 24 721-14-27

Galeria zdjęć