Nawigacja

 • DZIEŃ PATRONA - ŚWIĘTO SZKOŁY

  Obchody Dnia Patrona w naszej szkole odbyły się 10 listopada.

  Obchodzone święto szkoły, dzień naszego patrona, Orła Białego, połączony jest z narodowym Świętem Niepodległości. 11 listopada to dzień niezwykłej radości z odzyskania Ojczyzny, to dzień, w którym naród powstał z kolan. Dzień nadziei Polaków.

  Do tego wyjątkowego dnia przygotowywaliśmy się wszyscy bardzo starannie. Dzień rozpoczął się nauką poloneza. Następnie cała społeczność szkolna udała się do kościoła parafialnego na mszę świętą. Po powrocie odbyła się część artystyczna poprzedzona polonezem zatańczony przez zaproszonych gości, uczniów, nauczycieli i rodziców. Montaż słowno- muzyczny został poświęcony Świętu Niepodległości.

  Na zakończenie wystąpiły dzieci z klas młodszych z układem tanecznym, który został nagrodzony gromkimi brawami.

 • Śniadanie daje moc- „Po śniadaniu do szkoły i ze śniadaniem”.

  Nasza szkoła jak co roku przyłączyła się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.  8 listopada dzieci z przedszkola oraz z klas młodszych przy pomocy rodziców i wychowawców zjadły w klasie wspólne zdrowe śniadanie. Dzieci do szkoły przyniosły kolorowe kanapki oraz ulubiony owoc. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podczas śniadania omówiliśmy zatem piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania , ale również przypomnieliśmy sobie jak ważną czynnością jest mycie rąk przed każdym posiłkiem. Dzieci w tym celu ubrudziły rączki lepiącym się ciastem a następnie musiały tak długo je myć, aż będą całkowicie czyste. Miało to na celu uświadomienie dzieciom jak na naszych dłoniach mocno trzymają się bakterie i w jaki sposób należy je dokładnie umyć. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i higienicznych oraz zwiększy dbałości spożywania  śniadania – w domu i szkole.

   

 • ZAPROSZENIE

  Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu serdecznie zapraszają wszystkich sympatyków naszej szkoły na DZIEŃ PATRONA -ŚWIĘTO SZKOŁY, które odbędzie się 10 listopada 2017 r.

  Program uroczystości:

  8.00- 8.50 – zajęcia zorganizowane przez wychowawców klas

  8.55 - zbiórka przed budynkiem szkoły

  9.00. – Msza Święta

  10.00 – część artystyczna

  Wszystkich uczniów w tym dniu obowiązuje strój szkolny galowy.

 • CZYTELNICZE PODAJ DALEJ

  W dn. 27 października nasza szkoła uczestniczyła w akcji CZYTELNICZE PODAJ DALEJ zorganizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Łodzi Filia w Łęczycy. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole oraz przedszkolaki  z dziećmi z zerówki. Najmłodsi wysłuchali bajek wybranych ze zbiorów: „Bajki blogerów” oraz „Bajki mądrej sowy”E. Safarzyńskiej. Uczniowie kl. III i IV wysłuchali opowiadań ze zbioru „Dziesiąty poziom” w opracowaniu D. M. Lynch, zaś kl. V i VI-  opowiadania „Niebieska kredka” ze zbioru „Gorzka czekolada” w opracowaniu Doroty Koman.

  Wybrane książki śmieszyły i wzruszały, skłaniały też do refleksji nad własnym postępowaniem, bowiem ich tematem były wartości ważne w życiu każdego człowieka.

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

    W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci.

   W ramach edukacji w tym kierunku, 20 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Dzieci miały okazję porozmawiać z panią policjantką o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i poza szkołą. Pani policjantka omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. 

  Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

 • UWAGA! UWAGA!

  Gminny Konkurs dla przedszkolaków pt. "Wspomnienie z wakacji" został rozstrzygniety. Oto nagrodzone dzieci:

  I miejsce Aleksander Milski - SP Błonie

  II miejsce Anna Antczak - SP Wilczkowice

  II miejsce Jakub Dudek - SP Siedlec

  III miejsce Mikołaj Pacholczyk - SP Siedlec

  III miejsce Agata Piątek - SP Topola Królewska

  Wyrożnienia: Igor Pełczyński - SP Topola Królewska, Michalina Chilarska - SP Siedlec

  Wszystkie przedszkolaki, które brały udział w konkursie są zwycięzcami. Nagrodzonym maluchom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.  smiley Marta Łuczak

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  Jak co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyło się ślubowanie pierwszaków. Decydujący głos w sprawie przyjęcia pierwszaków do społeczności uczniowskiej mieli najstarsi uczniowie szkoły, przeprowadzając maluchom egzamin. Zdali go perfekcyjnie za co otrzymali: kolorowe medale, pamiątkowe dyplomy i prezenty - w postaci kuferków dydyatycznych.

  Pani dyrektor dokonała pasowania, a rodzice dla swoich pociech przygotowali słodki poczęstunek.

  Swoją obecnością zaszczycił nas Kierownik Referatu Oświaty pan Andrzej Piłacik.

 • Wycieczka do lasu

    Na poczatku października całą szkołą wybraliśmy się na wycieczkę do lasu. Był piękny, słoneczny dzień. Podróż odbyliśmy autokarami. Przypomnieliśmy sobie przy okazji jak należy zachowywać się w środkach komunikacji. Na miejscu odbyliśmy długi spacer przez las. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące wczesną jesienią zmiany. Poznaliśmy warstwową budowę lasu. Czasami udało się usłyszeć śpiew ptaków.  Mogliśmy się wspólnie pobawić, pobiegać, wspinać i zjeść ze smakiem zabrane ze sobą kanapki. Piknik w lesie był bardzo udany. Pogoda i humor nam dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. Z pewnością ją powtórzymy. smiley

 • Wyjazd do figloraju i kina

         W końcu nadszedł długo oczekiwany przez dzieci dzień - wyjazd do FIGLORAJU i do Kina Górnik w Łęczycy! Dzieci z oddziału przedszkolnego, zerówki i klas 1-3 wraz z opiekunami wybrały sie z okazji "Dnia Chłopca" własnie na takie atrakcje do Łeczykiego kina i figloraju. Celem wyjazdu była integracja dzieci oraz doskonalenie umiejętności zgodnej współpracy w zespole podczas zabaw. Dzieci bawiły się wyśmienicie. Uśmiechy nie znikały z twarzy i każdy miał jakiegoś towarzysza zabaw. Wielkim powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie, basen wypełniony kolorowymi piłkami, wielopoziomowe labirynty, siatki do wspinania i tunele. Wiele radości dzieciom sprawiły też bujaki i samochody.

  Dzieci po dwugodzinnej zabawie wraz z opiekunami spacerkiem przeszły do kina gdzie obejrzały bajke pt ."O czym szumi las".Wróciły do szkoły pełne wrażeń, zadowolone i uśmiechnięte. Po wycieczce pozostały im miłe wspomnienia i kolorowe zdjęcia.

 • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

  29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji nauczyciele wszystkim uczniom i przedszkolakom książki lub fragmenty wybrane przez bibliotekę szkolną. W związku z przypadającym w dniu 4 października Światowym Dniem Zwierząt głównymi bohaterami czytanych  książek były, oczywiście zwierzęta. Dzieci z zerówki i przedszkola wysłuchały „Trzyminutowych opowiadań o misiach”, klasa 1-3 „Kubuś i Przyjaciele”, klasa IV „Dżok. Legenda o psiej wierności”, klasa V i VI „Psie troski”, klasa VII „Lessie, wróć”.

  Godzina z książkami reprezentującymi dobrą literaturę to dobrze spędzony czas, a także refleksji nad Relacjami ze zwierzętami

 • WIZYTA W PIEKARNI

  27.09.2017

  27 września dzieci z klasy 2 i 3 udały się na wycieczkę do piekarni państwa Wojtczaków w Łęczycy. Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni pokazywali sposoby zaplatania chałek, rogali, służyli informacjami na temat wypieku chleba. Dzieci miały możliwość upiec własny chlebek. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na uczniach ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Na koniec uczniowie zostali obdarowani pysznymi bułeczkami.         

    Dzieciom bardzo podobała się wycieczka. Dzięki takiej lekcji bardziej zrozumiały znaczenie ludzkiej pracy oraz wyrobiły w sobie szacunek do wartości chleba. Było bardzo interesująco i pachnąco! Zapewne nieraz zapach pysznego, świeżo upieczonego chleba przypomni dzieciom o wizycie w piekarni.                                 

  Składamy serdeczne podziękowania państwu Wojtczakom oraz pracownikom piekarni za wspaniałą lekcję, ciepłe przyjęcie i przemiłą atmosferę

 • XLII Rajd Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą

     W sobotę 16.09.2017r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XLII Rajd Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą. Rajd upamiętniał wydarzenia z września 1939r. Z cmentarza w Topoli Królewskiej ruszyliśmy na sześciokilometrową pieszą wędrówkę do Tumu. Stamtąd zostaliśmy przewiezień autokarami na Zamek Królewski w Łęczycy, gdzie czekała na nas pyszna grochówka i mnóstwo atrakcji. Odbył się również konkurs, w którym nasi uczniowie zajęli III miejsce. Obdarowani nagrodami, szczęśliwie wróciliśmy do domu.

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA

  W naszej szkole 15 września odbyło się SPRZĄTANIE ŚWIATA. Uczniowie wraz z wychowawcami sprzątali teren wokół szkoły.

  Akcja co roku organizowana jest w naszej szkole. Ma ona na celu, dbanie o naszą kulę ziemską oraz wdrażanie do odpowiedzialnego segregowania śmieci i dbania o przyrodę.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

     4 września 2017 roku uczniowie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 9.00 uroczysta Msza Święta w Kościele. Następnie uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 10.00 na sali rozpoczął się Apel.

  Na inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018 oprócz uczniów klas 0-VII, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły oraz rodziców gościł Kierownik Oświaty p. Andrzej Piłacik.

  Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego.  Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły – Monika Zachwieja , która powitała wszystkich serdecznie. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci klas najmłodszych czyli oddziałów „0” , przedszkolaków i klas I oraz ich rodziców.

  Pani Dyrektor poinformowała wszystkich uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci.

 • OGŁOSZENIE!!!

  Obiady dla dzieci wydawane będą od 11 września 2017 r. Zgloszenie dziecka do dnia 5 września do godz. 12.00 (ostateczny termin). Koszt obiadu dwudaniowego -  3,50 zł.

 • OGŁOSZENIE!!!

  Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r. o godz. 10.00.

  O godz. 9.00 Uroczysta Msza Świeta w kościele parafialnym w Siedlcu.

  Dowóz i odwóz dzieci autobusem PKS

  Dowóz 7.15. Dąbie

  Odwóz - 10.40

 • Zestaw podręczników na rok szkolny 2017/2018

 • Wyprawka 5,6 latka

  • Bloki: 2 szt. - techniczny biały, 2 szt. techniczny kolorowy, 1 szt. kolorowy rysunkowy
  • Wycinanki,
  • klej, nożyczki
  • farby plakatowe, pędzel mały i duży
  • zeszyt gładki,
  • zeszyt w kratkę,
  • zeszyt w 3 linie
  • kredki świecowe i ołówkowe
  • ołówek
  • plastelina
  • kolorowanka
  • strój do ćwiczeń - koszulka + spodenki w woreczku
  • zeszycik informacji
  • teczka na gumkę

  Wszystkie rzeczy dziecka powinny być podpisane

 • OGŁOSZENIE!!!

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy, w związku ze zbliżającym się sezonem wypoczynku letniego, mając na uwadze bezpieczeństwo oraz zdrowie dzieci i młodzieży przekazuje „10 Zasad Bezpiecznych Wakacji”:

  Bezpieczne_Wakacje_szkoly_podstawowe_i_gimnazja.pdf

 • OGŁOSZENIE!!!

  Prosimy dzieci z klas I-III oraz IV – V o zwrot podręczników do biblioteki szkolnej do 22 czerwca.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Siedlcu
  Siedlec 16a
  99-100 Łęczyca
 • 24 721-14-27

Galeria zdjęć