Aktualności

          • IV Raj Przedszkolaków "Bom Turystą się narodził"

          • Grupa 5-6 latków uczestniczyła w IV Rajdzie Przedszkolaków ,,Bom Turystą się narodził” w Łęczycy. Mnóstwo śmiechu, ogrom wiedzy i przepiękny szlak, którym szliśmy wynagrodził każdy przebyty kilometr.

            Jestem dumna z tych małych ludzi, że bez marudzenia pokonali całą trasę

            Rodzicom serdecznie dziękuję, za pomoc w organizacji transportu, największą nagroda dla Nas były Wasze brawa na mecie - jesteście niezastąpieni

          • Pasowanie na czytelnika

          • 12 czerwca w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika. Uczniowie pierwszej klasy po wykonaniu różnych zadań (zagadki, rebusy, wykreślanki, prace plastyczne) stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Oby czytanie książek stało się dla nich ulubioną formą spędzania wolnego czasu!!!

          • Ogólnopolska akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam"

          • 12 czerwca o godz. 10.00 w całym kraju rozpoczęła się najliczniejsza akcja czytelnicza, której celem jest budowanie pozytywnych skojarzeń z książką oraz czytanie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych i niecodziennych okolicznościach. W naszej szkole czytali wszyscy uczniowie, a dzieciom z przedszkola oraz zerówki czytały ich panie;)

          • DZIEŃ MAMY I TATY

          • Wyjątkowe święto w naszej szkole – Dzień Mamy i Taty!

            „Mama i Tata to najprostsze słowa, a znaczą cały świat...” Pod tym hasłem w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Nasi najmłodsi artyści z przedszkola i klas 0–II zaprezentowali wyjątkowy program słowno-muzyczny. Były wzruszające wiersze, radosne piosenki oraz piękne układy taneczne. Na twarzach przybyłych rodziców gościł uśmiech, a w oczach kręciły się łzy wzruszenia. Po występach dzieci wręczyły swoim najbliższym własnoręcznie wykonane laurki i upominki.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za obecność, ciepłą atmosferę i wspólnie spędzony czas! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej galerii.

          • WYCIECZKA 3-DNIOWA KLAS 7 I 8

          • Wycieczka 3-dniowa klas 7 i 8. Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, u Marysi i Jacka w Murzasichle, Jaskinia Bielańska, Jezioro Orawskie i Zamki Orawskie na Słowacji.

            Dziękujemy Pani przewodnik Edycie Boczkowskiej-Czech.

          • TRZY-DNIOWA WYCIECZKA DO WARSZAWY

          • W dn. 19-21 maja klasy 3-6 uczestniczyły w wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez panie: E. Dudek oraz I. Starzyńską. W programie były: pobyt w CN Kopernik, zwiedzanie Stadionu Narodowego, Fabryki Czekolady E. Wedel, Starego Miasta, obejrzenie panoramy stolicy z 30-piętra Pałacu Kultury i Nauki, wizyta w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz w dworku F. Chopina w Żelazowej Woli.

            Oto wrażenia niektórych uczestników wyjazdu:

            "Najbardziej podobało mi się w fabryce czekolady, było tam ładnie i smacznie."

            "Nie spodziewałam się, że w fabryce będzie można tworzyć własne opakowania do ptasiego mleczka."

            "Najbardziej podobała mi się fabryka czekolady, ale największą atrakcją było Centrum Nauki Kopernik-ono zapierało dech w piersiach. Ta wycieczka była moją ulubioną i dziękuję paniom, które ją prowadziły."

            "Najbardziej podobało mi się na Stadionie Narodowym. Nie podobało mi się na drugi dzień, bo trzeba było dużo chodzić".

            "Fajnie było poruszać się miejskim transportem. Widziałem też mega ładne i drogie auta".

            "W Koperniku były nawet roboty, które odpowiadały na nasze pytania".

            "W fabryce czekolady pani przewodnik dużo nam opowiadała o tym, jak się robi czekoladę, nawet mogliśmy spróbować płynnej czekolady i innych słodkości".

            "Moim zdaniem było super! Nie spodziewałam się, że będę tak bardzo zadowolona. Fajnie było zintegrować się z innymi".

            "Podobała mi się zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza".

            "Jestem wdzięczna paniom, które zorganizowały tę superwycieczkę"

          • "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM"

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach do gminnego XLVII Konkursu Recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”. Szkołę reprezentowali: Gracjan Pokorski, Szymon Sieczka, Marcin Olejniczak, Gabrysia Pisera, Ala Pacholczyk oraz Wojtek Popławski.

            Z dumą informujemy, że Ala Pacholczak zdobyła III miejsce, Gabrysia Pisera zajęła II miejsce, natomiast Wojtek Popławski otrzymał wyróżnienie.

            Szczególne gratulacje kierujemy do Gabrysi Pisery, która dzięki swojemu występowi zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Konkurs odbędzie się 21 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • DZIEŃ ZIEMI

          • Z okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji sprzątania terenu wokół placówki. Wspólnie porządkowaliśmy boisko oraz pobliskie tereny zielone, zbierając śmieci i dbając o estetykę otoczenia. Akcja miała na celu nie tylko poprawę wyglądu okolicy, ale także zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników udało się zrobić coś dobrego dla naszej planety.

          • UCZNIOWIE KLASY 8 W AKCJI

          • Z dumą informujemy, że uczniowie klasy 8 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym w ramach kampanii „Znam te numery”. To wyjątkowa inicjatywa, której celem jest zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat bezpieczeństwa – szczególnie w kontekście oszustw telefonicznych i internetowych. Nasi ósmoklasiści wykazali się ogromnym zaangażowaniem, kreatywnością oraz dojrzałym podejściem do tak ważnego tematu. W ramach konkursu przygotowali własne materiały edukacyjne, które nie tylko zwracają uwagę na zagrożenia, ale również pokazują, jak skutecznie im przeciwdziałać. Udział w projekcie był dla uczniów nie tylko okazją do rozwijania swoich umiejętności, ale także cenną lekcją odpowiedzialności i świadomego korzystania z nowych technologii. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za wyniki konkursu! Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie podejmują inicatywy, które mają realny wpływ na bezpieczeństwo nas wszystkich.

          • RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

          • Niech te święta Wielkanocne przyniosą spokój, radość i nadzieję,
            która rozkwita razem z wiosną.
            Życzymy chwil pełnych ciepła w gronie najbliższych, 
            serdecznych rozmów i uśmiechu,
            który zostanie na długo.
            Niech każdy dzień przynosi coś dobrego.


            Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu

          • 🦖 Dzień Dinozaura w Przedszkolu 🦕

          • W grupie maluszków odbył się wyjątkowy Dzień Dinozaura, który dostarczył dzieciom mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń!

            Tego dnia sala zamieniła się w prehistoryczny świat pełen przygód. Już od samego rana przedszkolaki wyruszyły na poszukiwanie dinozaurów, chodząc po specjalnie przygotowanych śladach prowadzących do różnych zadań. Każdy mały odkrywca musiał wykazać się sprytem, spostrzegawczością i odwagą, wykonując „dinusiowe” zadania.

            Nie zabrakło również ruchu! Dzieci wzięły udział we wspólnej gimnastyce z dinozaurem, naśladując jego kroki, podskoki i przeciąganie się. Było dużo śmiechu i energii!

            Po aktywnościach przyszedł czas na chwilę relaksu – przedszkolaki obejrzały bajkę o przygodach dinozaurów, poznając ciekawostki o ich życiu i zwyczajach.

            Na zakończenie dnia każde dziecko stworzyło swojego własnego dinozaura. Powstały przepiękne, kolorowe prace. Kreatywność i zaangażowanie dzieci były naprawdę imponujące!

            To był dzień pełen radości, nauki przez zabawę i wspólnej integracji.

            Już nie możemy się doczekać kolejnych tematycznych przygód!

          • LEKCJA WOS-u W SĄDZIE REJONOWYM W ŁĘCZYCY

          • W dniu 20 lutego 2026r. uczniowie kl 8a i 8b z Topoli Królewskiej i kl 8 z Siedlca skorzystali z możliwości wzięcia udziału w pogadance przeprowadzonej przez sędziego Sądu Rejonowego w Łęczycy. Uczniowie dowiedzieli się między innymi o pracy sądów rejonowych, tematyce rozpraw, kwestii studiów czy zarobkach. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja. Bardzo dziękujemy panu sędziemu za miłe powitanie i poświęcony czas

        • BEZPIECZNE FERIE!!!
          • BEZPIECZNE FERIE!!!

          • Witajcie, Mistrzowie Zimowych Przygód! Ferie to czas na totalny relaks, ale żeby nic nie popsuło Wam zabawy, wrzucamy krótką przypominajkę o zasadach bezpieczeństwa:

            Sanki to nie bolidy F1: Zjeżdżajcie tylko w miejscach oddalonych od ulic, parkingów i rzek. Robienie „kuligu” za samochodem to najgorszy pomysł świata.

            Lód na rzece to pułapka: Nigdy nie wchodźcie na zamarznięte jeziora czy stawy. Jeśli chcecie pośmigać na łyżwach, wybierzcie profesjonalne lodowisko.

            Bądźcie jak superbohaterowie – świećcie: Po zmroku jesteście prawie niewidoczni. Odblaski na kurtce lub plecaku mogą uratować Wam zdrowie.

            Bitwa na śnieżki bez „niespodzianek”: Nie rzucajcie śnieżkami w twarz ani nie wkładajcie do nich kamieni czy lodu. Fair play przede wszystkim!

            Cebulka to styl sezonu: Ubierajcie się warstwowo, żeby nie przemoknąć i nie zmarznąć. Mokre rękawiczki po zabawie? Czas wracać do domu na gorącą herbatę.

            Głowa w górę: Uważajcie na sople zwisające z dachów. Wyglądają fajnie, ale mogą być groźne.

            Zawsze pod telefonem: Dajcie znać rodzicom, gdzie idziecie i o której wrócicie.

            Jeśli zdarzy się coś niepokojącego, pamiętajcie o numerze alarmowym 112.

            Bawcie się świetnie i wracajcie z mnóstwem energii!

            https://www.gov.pl/web/psse-leczna/bezpieczne-ferie-zimowe