• WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

  Szanowni Państwo

  Miło nam poinformować, że absolwenci naszej szkoły osiągnęli na tegorocznym egzaminie ósmoklasistów wysokie noty. Z wszystkich przedmiotów zdobyli punktację powyżej średnich wyników.

  Bardzo dziękuję uczniom i nauczycielom za wytężoną pracę i gratuluję sukcesu.

 • POLONEZA CZAS ZACZĄĆ...

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  W piątek zakończyliśmy kolejny rok szkolny, kolejna ósma klasa ruszyła na podbój świata! Rozstania bywają ciężkie, ale życzymy naszym absolwentom wszystkiego najlepszego i samych sukcesów. W czasie Uroczystego Zakończenia Roku Szkolnego odbyło się pożegnanie klasy ósmej, ale i nagrodzenie najlepszych uczniów i najbardziej wspierających szkołę rodziców. Wszystkie życzymy udanych i bezpieczny wakacji.

 • "PRZYGODA Z TATĄ"

   

  Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą Przygoda z Tatą. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego.

  Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy.

  Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.

  Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia  na stronie https://przygodaztata.azs.pl/miasta/lodz/.

  Planowane konkurencje na trasie gry:

  1. wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim

  2. konkurencja celnościowa rzuty do kosza

  3. konkurencja szybkościowa rodzinna sztafeta

  4. element integracji wspólne budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli

  5. element twórczy układanie wierszyka z podanymi przez organizatora hasłami

  6. konkurencja zagadkowa polegająca na rozwiązaniu zagadki związanej z lokalnym dziedzictwem

  7. konkurencja sprawnościowa przejście toru przeszkód

  8. konkurencja lekkoatletyczna pchnięcie kulą/piłką lekarską

  9. gra w golfa

  10. gra niespodzianka do zaliczenia wylosowane zadanie

  Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

  Zapisy: https://przygodaztata.azs.pl/zapisy/

 • XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

  Jest nam szalenie miło ogłosić, że nasza uczennica Wiktoria Rosolak z klasy VII zajęła I miejsce w etapie regionalnym XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy" organizowanym przez KRUS w Łęczycy.

 • Zielona Szkoła w Krakowie

  W dniach 9-11 maja uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa. Mogli poznać zabytki tego miasta dzięki programowi Poznaj Polskę 2022. Podczas trzydniowej wycieczki odwiedzili m.in. Kopalnię Soli w Wieliczce, Kościół Mariacki, Muzeum Narodowe Dom Jana Matejki. Gród smoka wawelskiego zachwycił wszystkich uczestników niepowtarzalnym klimatem, pięknem i wyjątkową atmosferą.

 • BOOKCROSSING

  Przed Biblioteką Gminną w Siedlcu zawitała tajemnicza szafa na książki. Bookcrossing, czyli dzielenie się z innymi własnymi książkami - ktoś przynosi, ktoś pożycza, czyta i dzięki temu kultura czytania jest większa. Wspaniały inicjatywa.

 • PIKNIK RODZINNY

  Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. Zabawy, śmiechu i dobrego humoru nikomu nie zabrakło. Czas umilało nam wiele atrakcji- grill, wata cukrowa, dmuchańce, warkoczyki, malowanie twarzy, zabawy plastyczne, wspólne tańce i gry.

 • Życzenia świąteczne

  Życzenia świąteczne

  Zdrowych, pełnych spokoju i nadziei

  Świąt Wielkanocnych,

  Wiosennego optymizmu,

  wiary w lepsze jutro,

  wielu ciepłych i radosnych chwil z Najbliższymi

  życzą Pracownicy i Ucniowie

  Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu

   

 • NOCOWANKA W SZKOLE

  Rany Julek! Co się dzieje? Czy tam w szkole są złodzieje? Nie to tylko dziatwa  zgrana, siedzi w szkole, aż do rana.

  Oj się działo… Noc z 25 na 26 marca uczniowie klas 7 i 8 postanowili spędzić w szkole. Pracowali na to od dłuższego czasu zbierając „magiczne fasolki”. Można je było uzyskać za wykonywanie różnych zadań szkolnych. Hasło przewodnie „Nocowanki w szkole” to lektura „Dziady” Adana Mickiewicza. Były nocne podchody z latarkami, inscenizacje lektury, konkurencje sportowe czy wspólne przygotowywanie posiłków. Wszyscy świetnie się bawili. Całość przygotowała i koordynowała Pani  Monika Zachwieja, a pomoc w opiece sprawował również Pan Marek Kosnowski.

 • INFORMACJA

  Informujemy, że wszystkie dzieci zapisane do oddziałów przedszkolnych zostały przyjęte na rok szkolny 2022/2023

 • REKRUTACJA 2022/2023

  Przypominamy, że od 28 lutego do 11 marca trwa rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i kl I Szkoły Podstawowej im. Orła BIałego w Siedlcu. Kartę zgłoszenia mozna pobrać ze strony internetowej oraz z sekretariatu szkoły.

 • POMOC DLA UKRAINY

  Szanowni Państwo!

  W związku z działaniami wojennymi toczącymi się w Ukrainie społeczność naszej szkoły pragnie włączyć się do akcji pomocowej prowadzonej przez OSP Siedlec. Bardzo prosimy o podarowanie następujących rzeczy:

  • Leki- przeciwbólowe, przeciwalergiczne, preparaty przeciwskurczowe, przeciwkaszlowe, leki na przeziębienie, antybiotyki

  • Wyposażone apteczki, materiały opatrunkowe, środki dezynfekujące, strzykawki

  • Żywność długoterminowa- makaron, ryż, konserwy, gotowe dania do podgrzania

  • Śpiwory, koce, bielizna osobista

  • Środki higieny osobistej, ręczniki papierowe

  • Świece, baterie, latarki, zapalniczki

  • Sztućce i talerze jednorazowe

  • Woda mineralna w małych butelkach

  Zbiórka będzie przeprowadzona na terenie szkoły w dniach 01.03-03.03. 2022 r. Następnie przekazana do OSP w Siedlcu.

  Z poważaniem Aneta Kuczkowska

 • DZIEŃ KOTA!!!

  Dziś kolejny szalony dzień za nami- Dzień Kota! Przedszkolaki brały udział w kocich zawodach, poznały rasy kotów i kocich bohaterów z kreskówek. Tańczyły kocie tańce i piły mleczko z miseczki, a nawet same zamieniły się w koty. Na koniec każdy uczestnik dostał medal i dyplom. To była prawdziwa kocia zabawa!!!

 • BEZPIECZNE FERIE

 • Rekrutacja 2022/2023

  Rekrutacja 2022/2023

  Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Łęczyca nr 459/2022 z dnia 25 stycznia 2022 r.  od 28 lutego do 11 marca 2022 będzie trwała rekrutacja do oddziałów przedszkolnych (3,4 -latki oraz 5,6-latki) i klasy 1 na rok szkolny 2022/2023 

 • DZIEŃ POPCORNU!!!!

  Dzień Popcornu to kolejny radosny powód do świętowania. W trakcie zajęć dzieci odkryły, jak z małego ziarenka powstaje tak znana i popularna przekąska. Miały również okazję spróbować popcornu w czasie seansu filmowego. Jak się okazało, można go używać nie tylko do jedzenia, ale też do zabawy i wykonania prac plastycznych. To był wystrzałowy dzień!!!

 • STAWKA ŻYWIENIOWA ZA OBIAD OD 3 STYCZNIA 2022 R.

  Pani Kamila Graczyk intendent Stołówki w Szkole Podstawowej w Topoli Królewskiej informuje, że stawka żywieniowa ulega zmianie i od stycznia będzie wynosiła 5,00 zł za obiad uczniowski.

 • Kawiarenka „Przyjdź Mikołaju”

  Kawiarenka „Przyjdź Mikołaju”

  W mijającym tygodniu Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował w naszej szkole kawiarenkę ze słodkościami. Wspaniałe wypieki były dziełem uczennic i rodziców, którzy zechcieli wesprzeć to charytatywne przedsięwzięcie. Uczniowie i nauczyciele mogli skosztować różnych ciast, babeczek, rogalików i pierników. Nasze wolontariuszki wcieliły się w rolę kelnerek. Podsumowanie akcji odbyło się jeszcze tego samego dnia. Efekt przeszedł nasz najśmielsze oczekiwania! Udało się zebrać 540 zł!  Pieniążki trafiły do puszki Fundacji Mały Duży Człowiek, która pomaga wychowankom Domów Dziecka w Łodzi

  Dziękujemy                                                                                               

  za otwarte serce, życzliwość,                                     

  bezinteresowną pomoc i wsparcie                                                           

  w realizacji akcji Kawiarenka „Przyjdź Mikołaju”

 • Wyniki Powiatowego Konkursu „Patchwork literacki”

  Miło nam poinformować, że Krzysztof Tomczak uczeń kl VII zajął III miejsce a Adam Śmiechowski uczeń kl VIII został wyróżniony w Powiatowym Konkursie Literackim "Patchwork literacki" organizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Gratulacje chłopaki!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Siedlcu
  Siedlec 16a
  99-100 Łęczyca
 • 24 721-14-27

Galeria zdjęć