Nawigacja

 • Zestaw podręczników na rok szkolny 2017/2018

 • Wyprawka 5,6 latka

  • Bloki: 2 szt. - techniczny biały, 2 szt. techniczny kolorowy, 1 szt. kolorowy rysunkowy
  • Wycinanki,
  • klej, nożyczki
  • farby plakatowe, pędzel mały i duży
  • zeszyt gładki,
  • zeszyt w kratkę,
  • zeszyt w 3 linie
  • kredki świecowe i ołówkowe
  • ołówek
  • plastelina
  • kolorowanka
  • strój do ćwiczeń - koszulka + spodenki w woreczku
  • zeszycik informacji
  • teczka na gumkę

  Wszystkie rzeczy dziecka powinny być podpisane

 • OGŁOSZENIE!!!

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy, w związku ze zbliżającym się sezonem wypoczynku letniego, mając na uwadze bezpieczeństwo oraz zdrowie dzieci i młodzieży przekazuje „10 Zasad Bezpiecznych Wakacji”:

  Bezpieczne_Wakacje_szkoly_podstawowe_i_gimnazja.pdf

 • OGŁOSZENIE!!!

  Prosimy dzieci z klas I-III oraz IV – V o zwrot podręczników do biblioteki szkolnej do 22 czerwca.

 • Wycieczka do Borysewa

  Najmłodsi uczniowie naszej szkoły 13 czerwca wzięli udział w wycieczce szkolnej do ZOO Safari w Borysewie.

  Dzieci jadąc kolorową kolejką mogły podziwiać najróżniejsze dzikie zwierzęta: białe tygrysy bengalskie, białe lwy, pumę, wilki, serwale, ale także lemury, bawoły indyjskie oraz surykatki. Wszyscy z zaciekawieniem uczestniczyli w pokazowym karmieniu lwów. Największą atrakcją było jednak mini zoo, tam dzieci karmiły kozy oraz mogły je dotknąć i pogłaskać.

  Uczniowie zwiedzili dokładnie wszystkie zakamarki ogrodu i zakupili szereg atrakcyjnych pamiątek.

  ZOO nie było jedyną atrakcją tego wyjazdu. Byliśmy również w Poddębickim Parku zmysłów i doświadczeń.  Zmęczeni, ale też zadowoleni uczniowie powrócili do Siedlca wczesnym popołudniem.

 • MANEWRY SPRAWNOŚCIOWE

      Uczniowie naszej szkoły 9 czerwca wzięli udział w MANEWRACH SPRAWNOŚCIOWYCH na stadionie w Łęczycy.

  Celem udziału w manewrach było przede wszystkim: przybliżenie specyfiki zawodu różnego typu służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, przypomnienie i utrwalenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uwrażliwienia na potrzebę troski o własne życie i zdrowie oraz konieczność udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

 • PIKNIK RODZINNY

    W niedzielne popołudnie 4 czerwca w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem "DZIEŃ RODZINY". Zapowiadał się to wspaniały dzień dla uczniów, rodziców, nauczycieli, oraz zaproszonych gości. I tak też było. Od godziny 13 ruszyły kolorowe stoiska z przepysznymi przekąskami i ciastami. Dzieci na scenie zaprezentowały się ze strony aktorskiej- zaśpiewały piosenki, mówiły wiersze, oraz tańczyły. Nie zabrakło również konkursów dla dzieci i rodziców. Na boisku szkolnym odbył się mecz piłki nożnej. Była też okazja jak na każdym pikniku, do zjedzenia kiełbaski z grilla. A ten piękny dzień udał się dlatego, że wszyscy, a więc rodzice z dziećmi, pani dyrektor oraz nauczyciele byli organizatorami tej uroczystości.

 • XIV FORUM SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH

   2 czerwca w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach odbyło się XIV Forum Samorządów Uczniowskich. Wzięli w nim udział przedstawiciele i opiekunowie samorządów uczniowskich szkół powiatu łęczyckiego. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa delegacja, w składzie: Agata Szymczak z kl. VI, Kinga Karlikowska z kl. V i Adam Szymczak z kl. V wraz z opiekunem SU p. Wioletą Kostorz-Holek. Celem forum było propagowanie idei samorządności, kształcenia wśród uczniów postaw prospołecznych, integracja międzyszkolna, wymiana doświadczeń, a przede wszystkim zachęcenie uczniów do czytania. Stąd hasło tegorocznego forum : "Książka dla każdego ".

  W czasie spotkania uczniowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Panią Bogusławę Jankowską, kierownika Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy. Najpierw oglądali prezentację nt. „Czego nie wiecie o książkach ?", następnie w wylosowanych grupach tworzyli wiersze i fragmenty poezji. Uczniowie poznawali gatunki literackie, wyszukiwali w Internecie tytuły i autorów książek, które dopasowywali do określonego gatunku. Efekty pracy młodzież zaprezentowała zaproszonym gościom podczas podsumowania warsztatów. Po działalności twórczej uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz spacer po szkole.Na zakończenie pani dyrektor Emilia Kołodziejczyk podziękowała wszystkim przybyłym na XIV Forum Samorządów Uczniowskich. Uczestnicy spotkania oraz zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe książki składające się z tekstów, które uczniowie wypracowali w czasie trwania warsztatów.

 • DZIEŃ DZIECKA!!!

    Wesoły Dzień Dziecka, tak można powiedzieć o dniu 1 czerwca w naszej szkole- to zwykły dzień pracy, ale jakże inny od pozostałych. Nikt nie przyniósł tego dnia książek i zeszytów, ale uśmiech na twarzy i ochotę na wspólną zabawę.  Z samego rana wybraliśmy się całą szkołą do Lubienia. Tam, na terenie OSP, czekało na nas wiele atrakcji i dla ciała i dla ducha. Były więc pyszne lody i pieczone kiełbaski, wspólny śpiew przy ognisku przy wtórze gitary, zabawy z chustą animacyjną, jazda na deskorolce, chodzenie na szczudłach, mecz piłki nożnej. Pogoda sprzyjała, humory też, więc 3 godziny minęły bardzo szybko.  Na koniec dnia uczniowie stwierdzili, że Dzień Dziecka powinien być co najmniej raz w miesiącu, a nie raz w roku.

  Wszystkiego dobrego, Drogie Dzieci.smiley

 • OGŁOSZENIE!!!

  W dniu 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka wszystkie dzieci jadą do Lubienia. Wyjazd 8.30 ze szkoły powrót 12.00. Autobusem powrotnym dzieci zostaną rozwiezione na przystanki w ramach odwozu.

  Dąbie 12.10.

  Garbalin ok.12.15

  Siedlec ok.12.15

  Siedlec ok. Kolonia 12.20

  Siedlec 73 ok. 12.20

  Jacków  ok.12.25

  Szłapy ok. 12.30

  Borucice ok. 12.35

  Piekacie ok. 12.40

  Pruszki ok. 12.45

  Szarowizna ok. 12.45

  Prosimy o odbiór dzieci z przystanków.  

  Prosimy o zabranie (drugie śniadanie: to co dziecko lubi lub w ramach 2 śniadania kiełbasa i bułka na grilla). Prosimy o stosowny strój do pogody.

 • ZAPROSZENIE!!!

  Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu serdecznie zapraszają na PIKNIK RODZINNY, który odbędzie się 4 czerwca od godz. 13.00 – 18.00 przy Szkole Podstawowej w Siedlcu.

  W programie:

  - zjeżdżalnia, kolejka,

  - rozgrywki sportowo-rodzinne na obiekcie Centrum Sportowego, do udziału w  których zapraszamy  rodziców, dziadków i rodzeństwo naszych uczniów

  - występy dzieci,

  - grill

  - ciasto, kawa, herbata

  Zapewniamy miłą i rodzinną atmosferę.

  RADA RODZICÓW

 • OGŁOSZENIE!!!

  6 maja 2017 r. (sobota) odpracowane będą zajęcia z dnia 16 czerwca 2017 r. (piątek).

  Dowóz i odwóz dzieci autobusem PKS. 

  Rano: godz. 7.15 - Dąbie  

  Odwóz godz. 13.00

   

 • CZAS NA CZYTANIE

   W naszej szkole od początku marca trwa akcja „CZAS NA CZYTANIE” będąca częścią projektu edukacyjnego „z książką za pan brat” promującego czytelnictwo. W każdej klasie codziennie przez kilka minut na wszystkich lekcjach nauczyciele czytają uczniom wybrane przez bibliotekarkę książki z programu Książki Naszych Marzeń.

  Pierwszoklasiści słuchają książki „Abecelki” M. Strykowskiej- Zaremby, druga klasa „Gorgoś na tropie wynalazcy”, trzecia – „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów” E.  Zubrzyckiej, czwarta – „Babci Brygidy rzekoma podróż po Krakowie”, „Dzieci i moc czarownicy” D. Tyrakowskiej, piąta – „Baśniobór” B. Mulla, szósta – „Tajemnica człowieka z blizną” P. Baręsewicza.

 • Dzień otwarty w oddziale przedszkolnym

  Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu zaprasza dzieci  na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się 22 kwietnia (sobota) w godz. 9.30 – 11.30

 • OGŁOSZENIE!!!

  22 kwietnia 2017 r. (sobota) odpracowane będą zajęcia z dnia 2 maja 2017 r. (wtorek).

  Dowóz i odwóz dzieci autobusem PKS. 

  Rano: godz. 7.15 - Dąbie  

  Odwóz godz. 13.00

 • Rekrutacja 2017/2018

  Kryterium postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych

  doc00296120170405101243.pdf

  Kryterium postępowania rekrutacyjnego do klasy I

  doc00296220170405101311.pdf

  Terminy postępowania rekrutacyjnego do klasy I

  doc00296420170405101402.pdf

  Terminy postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych

  doc00296520170405101421.pdf

 • Radosnych Świąt Wielkanocnych

  Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
  które niesie odrodzenie duchowe,
  napełni wszystkich spokojem i wiarą,
  da siłę w pokonywaniu trudności
            i pozwoli z ufnością patrzeć                          w przyszłość.

  Dyrektor, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu

 • Najfajniejsza Szkoła Podstawowa w Powiecie

  Aby zagłosować,
  wyślij SMS o treści:
  SLC.10 na numer
  71321 (koszt 1,23 zł z VAT)

  lub

  Zagłosuj przez Facebook

  Głosowanie poprzez Facebook:

  • każdy głos mnożymy 5 razy
  • dziennie możesz oddać 1 głos na każdą kandydaturę

  Zaloguj się przez Facebook, potwierdź aplikację i powiąż konto, aby móc oddać głosy w plebiscycie za pomocą Facebooka.

 • DZIEŃ SZALONYCH FRYZUR

       W poniedziałek 3 kwietnia w naszej szkole odbył się dzień pt."SZALONE FRYZURY". Tego dnia dzieci oraz nauczyciele zaprezentowali na swoich głowach niecodzienne fryzury. Pojawiły się irokezy, koki, różnego rodzaju wytapirowane i kolorowe włosy. Bardzo humorystycznie do tego dnia podeszli nauczyciele, na ich głowach również można było zobaczyć ciekawe inspiracje. Po prezentacji swoich fryzur uczniowie udali się na seans filmowy. Dzień miał na celu wprowadzenie kolejnej, miejmy nadzieję, ciekawej w życie naszej szkoły atrakcji.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Siedlcu
  Siedlec 16a
  99-100 Łęczyca
 • 24 721-14-27

Galeria zdjęć