Nawigacja

 • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu serdecznie zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych, który odbędzie się w dniach od 11 do 15 grudnia 2017 r.

 • Przedświąteczne warsztaty

     W dniu 4-5 grudnia br. uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami uczestniczyli w warsztatach, podczas których wykonywali kartki świąteczne oraz ozdoby i stroiki na Boże Narodzenie. Spotkania przebiegały w serdecznej atmosferze a wytwory uczestników świadczą o dużej kreatywności. Efekty warsztatów można podziwiać i nabyć na szkolnym kiermaszu świątecznym, który odbędzie się w dniach 11-15 grudnia.

 • MIKOŁAJKI W FIGLORAJU

  1 grudnia uczniowie naszej szkoły z klas 1-3 oraz przedszkola uczestniczyli w warsztatach plastycznych oraz w spotkaniu  ze św. Mikołajem w figloraju „ Fantazja" w Łęczycy. Dzieci podczas wizyty zrobiły własną bombkę, którą zawieszą na swojej choince w domu, otrzymały prezenty od św. Mikołaja, ale także wspólnie tańczyły i śpiewały świąteczne piosenki. Miały również okazję pobawić się wspólnie oraz spędzić radośnie 3 godzinny pobyt w figloraju.

 • "Wieczorynka z Pszczółkami"

  W dniu 28 listopada dzieci z klas młodszych oraz przedszkola uczestniczyły w "Wieczorynce z Pszczółkami". O godzinie 15.30 w szkole pojawiło się mnóstwo pszczółek. Z wielkim zaintresowaniem słuchały opowieści zaproszonego gościa na temat życia i pracy tych pożytecznych owodów. Dzieci dowiedziały się m.in. tego, jak nazywa się pszczoły mieszkające w ulu. Zobaczyły specjalne ubranie, które chroni przed ukąszeniem. Poznały sposób powstawania miodu. Dzieci miały także możliwość spróbowania różnego rodzaju miodów. Tego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć Pszczółki Mai, która towarzyszyła wszystkim zabawom. Przy niezapomnianej piosence Zbigniewa Wodeckiego dzieci miło spędziły czas. Zwieńczeniem "Wieczorynki z Pszczółkami" było wykonanie papierowych pszczółek.

 • PIERWSZA POMOC

  W piątek 24 listopada w naszej szkole odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia zostały poprowadzone przez uczniów z łęczyckiego Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunem p. M. Miotk.

  Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Należy więc wprowadzać tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią najmłodszych.

  Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy. 

  Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, uczniowie mogli poczuć się jak mali ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Utrwaliły również znajomość numerów alarmowych. 

  Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc. Wystarczy poszkodowanego położyć w bezpiecznej pozycji, przykryć czymś ciepłym i zadbać, by był spokojny. Potem wezwać karetkę lub kogoś dorosłego i powiadomić o zdarzeniu.

 • DZIEŃ PATRONA - ŚWIĘTO SZKOŁY

  Obchody Dnia Patrona w naszej szkole odbyły się 10 listopada.

  Obchodzone święto szkoły, dzień naszego patrona, Orła Białego, połączony jest z narodowym Świętem Niepodległości. 11 listopada to dzień niezwykłej radości z odzyskania Ojczyzny, to dzień, w którym naród powstał z kolan. Dzień nadziei Polaków.

  Do tego wyjątkowego dnia przygotowywaliśmy się wszyscy bardzo starannie. Dzień rozpoczął się nauką poloneza. Następnie cała społeczność szkolna udała się do kościoła parafialnego na mszę świętą. Po powrocie odbyła się część artystyczna poprzedzona polonezem zatańczony przez zaproszonych gości, uczniów, nauczycieli i rodziców. Montaż słowno- muzyczny został poświęcony Świętu Niepodległości.

  Na zakończenie wystąpiły dzieci z klas młodszych z układem tanecznym, który został nagrodzony gromkimi brawami.

 • Śniadanie daje moc- „Po śniadaniu do szkoły i ze śniadaniem”.

  Nasza szkoła jak co roku przyłączyła się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.  8 listopada dzieci z przedszkola oraz z klas młodszych przy pomocy rodziców i wychowawców zjadły w klasie wspólne zdrowe śniadanie. Dzieci do szkoły przyniosły kolorowe kanapki oraz ulubiony owoc. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podczas śniadania omówiliśmy zatem piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania , ale również przypomnieliśmy sobie jak ważną czynnością jest mycie rąk przed każdym posiłkiem. Dzieci w tym celu ubrudziły rączki lepiącym się ciastem a następnie musiały tak długo je myć, aż będą całkowicie czyste. Miało to na celu uświadomienie dzieciom jak na naszych dłoniach mocno trzymają się bakterie i w jaki sposób należy je dokładnie umyć. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i higienicznych oraz zwiększy dbałości spożywania  śniadania – w domu i szkole.

   

 • ZAPROSZENIE

  Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu serdecznie zapraszają wszystkich sympatyków naszej szkoły na DZIEŃ PATRONA -ŚWIĘTO SZKOŁY, które odbędzie się 10 listopada 2017 r.

  Program uroczystości:

  8.00- 8.50 – zajęcia zorganizowane przez wychowawców klas

  8.55 - zbiórka przed budynkiem szkoły

  9.00. – Msza Święta

  10.00 – część artystyczna

  Wszystkich uczniów w tym dniu obowiązuje strój szkolny galowy.

 • CZYTELNICZE PODAJ DALEJ

  W dn. 27 października nasza szkoła uczestniczyła w akcji CZYTELNICZE PODAJ DALEJ zorganizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Łodzi Filia w Łęczycy. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole oraz przedszkolaki  z dziećmi z zerówki. Najmłodsi wysłuchali bajek wybranych ze zbiorów: „Bajki blogerów” oraz „Bajki mądrej sowy”E. Safarzyńskiej. Uczniowie kl. III i IV wysłuchali opowiadań ze zbioru „Dziesiąty poziom” w opracowaniu D. M. Lynch, zaś kl. V i VI-  opowiadania „Niebieska kredka” ze zbioru „Gorzka czekolada” w opracowaniu Doroty Koman.

  Wybrane książki śmieszyły i wzruszały, skłaniały też do refleksji nad własnym postępowaniem, bowiem ich tematem były wartości ważne w życiu każdego człowieka.

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

    W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci.

   W ramach edukacji w tym kierunku, 20 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Dzieci miały okazję porozmawiać z panią policjantką o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i poza szkołą. Pani policjantka omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. 

  Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

 • UWAGA! UWAGA!

  Gminny Konkurs dla przedszkolaków pt. "Wspomnienie z wakacji" został rozstrzygniety. Oto nagrodzone dzieci:

  I miejsce Aleksander Milski - SP Błonie

  II miejsce Anna Antczak - SP Wilczkowice

  II miejsce Jakub Dudek - SP Siedlec

  III miejsce Mikołaj Pacholczyk - SP Siedlec

  III miejsce Agata Piątek - SP Topola Królewska

  Wyrożnienia: Igor Pełczyński - SP Topola Królewska, Michalina Chilarska - SP Siedlec

  Wszystkie przedszkolaki, które brały udział w konkursie są zwycięzcami. Nagrodzonym maluchom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.  smiley Marta Łuczak

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  Jak co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyło się ślubowanie pierwszaków. Decydujący głos w sprawie przyjęcia pierwszaków do społeczności uczniowskiej mieli najstarsi uczniowie szkoły, przeprowadzając maluchom egzamin. Zdali go perfekcyjnie za co otrzymali: kolorowe medale, pamiątkowe dyplomy i prezenty - w postaci kuferków dydyatycznych.

  Pani dyrektor dokonała pasowania, a rodzice dla swoich pociech przygotowali słodki poczęstunek.

  Swoją obecnością zaszczycił nas Kierownik Referatu Oświaty pan Andrzej Piłacik.

 • Wycieczka do lasu

    Na poczatku października całą szkołą wybraliśmy się na wycieczkę do lasu. Był piękny, słoneczny dzień. Podróż odbyliśmy autokarami. Przypomnieliśmy sobie przy okazji jak należy zachowywać się w środkach komunikacji. Na miejscu odbyliśmy długi spacer przez las. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące wczesną jesienią zmiany. Poznaliśmy warstwową budowę lasu. Czasami udało się usłyszeć śpiew ptaków.  Mogliśmy się wspólnie pobawić, pobiegać, wspinać i zjeść ze smakiem zabrane ze sobą kanapki. Piknik w lesie był bardzo udany. Pogoda i humor nam dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. Z pewnością ją powtórzymy. smiley

 • Wyjazd do figloraju i kina

         W końcu nadszedł długo oczekiwany przez dzieci dzień - wyjazd do FIGLORAJU i do Kina Górnik w Łęczycy! Dzieci z oddziału przedszkolnego, zerówki i klas 1-3 wraz z opiekunami wybrały sie z okazji "Dnia Chłopca" własnie na takie atrakcje do Łeczykiego kina i figloraju. Celem wyjazdu była integracja dzieci oraz doskonalenie umiejętności zgodnej współpracy w zespole podczas zabaw. Dzieci bawiły się wyśmienicie. Uśmiechy nie znikały z twarzy i każdy miał jakiegoś towarzysza zabaw. Wielkim powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie, basen wypełniony kolorowymi piłkami, wielopoziomowe labirynty, siatki do wspinania i tunele. Wiele radości dzieciom sprawiły też bujaki i samochody.

  Dzieci po dwugodzinnej zabawie wraz z opiekunami spacerkiem przeszły do kina gdzie obejrzały bajke pt ."O czym szumi las".Wróciły do szkoły pełne wrażeń, zadowolone i uśmiechnięte. Po wycieczce pozostały im miłe wspomnienia i kolorowe zdjęcia.

 • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

  29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji nauczyciele wszystkim uczniom i przedszkolakom książki lub fragmenty wybrane przez bibliotekę szkolną. W związku z przypadającym w dniu 4 października Światowym Dniem Zwierząt głównymi bohaterami czytanych  książek były, oczywiście zwierzęta. Dzieci z zerówki i przedszkola wysłuchały „Trzyminutowych opowiadań o misiach”, klasa 1-3 „Kubuś i Przyjaciele”, klasa IV „Dżok. Legenda o psiej wierności”, klasa V i VI „Psie troski”, klasa VII „Lessie, wróć”.

  Godzina z książkami reprezentującymi dobrą literaturę to dobrze spędzony czas, a także refleksji nad Relacjami ze zwierzętami

 • WIZYTA W PIEKARNI

  27.09.2017

  27 września dzieci z klasy 2 i 3 udały się na wycieczkę do piekarni państwa Wojtczaków w Łęczycy. Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni pokazywali sposoby zaplatania chałek, rogali, służyli informacjami na temat wypieku chleba. Dzieci miały możliwość upiec własny chlebek. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na uczniach ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Na koniec uczniowie zostali obdarowani pysznymi bułeczkami.         

    Dzieciom bardzo podobała się wycieczka. Dzięki takiej lekcji bardziej zrozumiały znaczenie ludzkiej pracy oraz wyrobiły w sobie szacunek do wartości chleba. Było bardzo interesująco i pachnąco! Zapewne nieraz zapach pysznego, świeżo upieczonego chleba przypomni dzieciom o wizycie w piekarni.                                 

  Składamy serdeczne podziękowania państwu Wojtczakom oraz pracownikom piekarni za wspaniałą lekcję, ciepłe przyjęcie i przemiłą atmosferę

 • XLII Rajd Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą

     W sobotę 16.09.2017r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XLII Rajd Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą. Rajd upamiętniał wydarzenia z września 1939r. Z cmentarza w Topoli Królewskiej ruszyliśmy na sześciokilometrową pieszą wędrówkę do Tumu. Stamtąd zostaliśmy przewiezień autokarami na Zamek Królewski w Łęczycy, gdzie czekała na nas pyszna grochówka i mnóstwo atrakcji. Odbył się również konkurs, w którym nasi uczniowie zajęli III miejsce. Obdarowani nagrodami, szczęśliwie wróciliśmy do domu.

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA

  W naszej szkole 15 września odbyło się SPRZĄTANIE ŚWIATA. Uczniowie wraz z wychowawcami sprzątali teren wokół szkoły.

  Akcja co roku organizowana jest w naszej szkole. Ma ona na celu, dbanie o naszą kulę ziemską oraz wdrażanie do odpowiedzialnego segregowania śmieci i dbania o przyrodę.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

     4 września 2017 roku uczniowie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 9.00 uroczysta Msza Święta w Kościele. Następnie uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 10.00 na sali rozpoczął się Apel.

  Na inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018 oprócz uczniów klas 0-VII, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły oraz rodziców gościł Kierownik Oświaty p. Andrzej Piłacik.

  Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego.  Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły – Monika Zachwieja , która powitała wszystkich serdecznie. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci klas najmłodszych czyli oddziałów „0” , przedszkolaków i klas I oraz ich rodziców.

  Pani Dyrektor poinformowała wszystkich uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci.

 • OGŁOSZENIE!!!

  Obiady dla dzieci wydawane będą od 11 września 2017 r. Zgloszenie dziecka do dnia 5 września do godz. 12.00 (ostateczny termin). Koszt obiadu dwudaniowego -  3,50 zł.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Siedlcu
  Siedlec 16a
  99-100 Łęczyca
 • 24 721-14-27

Galeria zdjęć