Nawigacja

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  12 października w naszej szkole czuć było podniosłą atmosferę od samego rana. Uczniowie w strojach galowych, nauczyciele odświętnie ubrani, wszyscy czekali na coś co za chwile miało się wydarzyć. I nic w tym dziwnego, bowiem tradycyjnie tego dnia w naszej szkole odbywa się uroczystość „Pasowania na Ucznia”, oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej. Tegoroczni pierwszoklasiści, wystąpili i przy wsparciu starszych kolegów zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz piosenkarskie. Kiedy zakończyła się część artystyczna, nastąpiło uroczyste ślubowanie. Następnie pan Dyrektor pasowała ogromnym ołówkiem każde dziecko na ucznia naszej szkoły.

 • Spotkanie autorskie

  4 października br. siódmo- i ósmoklasiści uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką i dziennikarką Małgorzatą Karoliną Piekarską. Zostało ono zorganizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy.

  Oto co powiedzieli uczniowie na temat tego spotkania:

  „Moim zdaniem warto było jechać na warsztaty dziennikarskie. Myślę, że bardzo dużo z nich wynieśliśmy. Dowiedzieliśmy się, jakie błędy najczęściej popełniają dziennikarze.”

  „Było bardzo fajnie, bo dowiedziałem się, jak przeprowadzić wywiad i napisać dobry artykuł.”

  „Było zabawnie, gdy pani Piekarska podawała śmieszne tytuły z gazet albo prezentowała zdjęcia twarzy, które w języku dziennikarskim nazywa się „mordami”.

  „Pani opowiadała, jak należy przygotować się do wywiadu.  Dowiedziałem się, że dziennikarz zawsze powinien nosić kartkę, dyktafon i ołówek, bo jest on najlepszy do pisania. Pisze nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych.”

  „Bardzo podobało mi się to spotkanie. Było śmiesznie, gdy dziennikarka opowiadała, jak brała udział w wywiadach, a przedstawiano ją jako kogoś innego albo okazywało się, że nie znano jej książek. Braliśmy udział w Quizie prawda/fałsz dotyczącym wywiadu.”

  „Naprawdę warto było się spotkać z pisarką. Było super”

  „Można było zakupić książkę, zrobić sobie zdjęcie z autorką czy nawet dostać autograf.”

  „Myślę, że ta wiedza posłuży mi w przyszłości.”

  „Autorka „Klasy pani Czajki” opowiadała nam swoje przygody związane z pisaniem oraz jej pracą dziennikarki prasowej i telewizyjnej.”

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  28 września nasza biblioteka i szkoła właczyły się w akcję Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczestniczyły w niej wszystkie klasy oraz zerówka i przedszkole. Młodszym dzieciom czytały starsze koleżanki, zaś starszym - nauczyciele. Do czytania bibliotekarka wybrała książki: "Trzy minutki z bajką", "Anioł - nie człowiek", "Po co się złościć" oraz "Bajki filozoficzne". 

  Było to pierwsze w tym roku szkolnym głośne czytanie. Przed uczniami jeszcze kilka takich spotkań z ciekawymi książkami. 

 • Podpisanie umowy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK

  W dniu 21 września 2018 r. dyrektor naszej szkoły Pan dr Piotr Pakuła uczestniczył w spotkaniu z wojewodą łódzkim w Widawie, na którym podpisał umowę z Państwowym Instytutem Badawczym NASK w sprawie świadczenia usług telekomunikacyjnych w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

 • Sprzatanie świata

  Sprzatanie świata
  21.09.2018

  21 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny aktywnie przyłączyli się do akcji "Sprzątanie świata", której celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

 • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  20. września dzieci z naszego przedszkola oraz oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Przedszkolaka. Były gry, zabawy i zawody sportowe. Wspólne śpiewy, tańce i poczęstunek, ale najważniejszym punktem było pasowanie na przedszkolaka. Każdy maluch i "zerówiak" został pasowany przez Pana Dyrektora na pełnoprawnego przedszkolaka oraz dostał specjalny medal.

 • Wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie

  W dniu 18. września uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawcami odbyli wycieczkę do Kopalni Soli w Kłodawie. Wszyscy uczniowie mieli okazję zjechać windą górniczą 600m pod ziemię z prędkością 6m/s oraz przejść z przewodnikiem wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy Św. Kingi - opiekunki górników solnych. Dodatkowo zobaczyli maszyny używane w podziemnym górnictwie solnym i poznali historię niebieskiej soli, jedynej takiej na świecie.

 • "Bądźmy ostrożni"

  "Bądźmy ostrożni"
  17.09.2018

  Na początku tygodniowego cyklu zajęć "Bądźmy ostrożni" dzieci z zerówki pod czujnym okiem pani, wyruszyły na pobliskie skrzyżowanie. Obserwowały z wielką uwagą ruch uliczny, poznały zasady obowiązujące na przejściu dla pieszych. W trakcie spaceru obserwowały znaki drogowe i próbowały je odszyfrować. Po powrocie do sali dzieci bawiły się w zabawy tematyczne pod tytułem "ruch uliczny".

 • Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

  10 września br nasi uczniowie: Małgorzata Nowakowska i Krzysztof Cichański wzięli udział w Narodowym Czytaniu "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego - akcji zorganizowanej przez łęczyckie biblioteki: pedagogiczną oraz miejską i powiatową. Byli jedynymi reprezentantami Gminy Łęczyca. Ze swojego zadania wywiązali się znakomicie, co doceniła zgromadzona publiczność. Wielu zaproszonych gości gratulowało nam pięknego występu. Nasza wspaniała dwójka otrzymała od organizatorów pamiątkowe podziękowania.

   

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  Koniec wakacji! Dziś wypoczęci i weseli wróciliśmy do szkoły. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego jak zawsze było bardzo udane i dla nas szczególne, ponieważ po raz pierwszy witał nas nowy dyrektor, Pan Piotr Pakuła, który z rąk Wójta Gminy Łęczyca, Pana Jacka Rogozińskiego odebrał Akt powierzenia stanowiska Dyrektora Szkoły Podstawowej imienia Orła Białego w Siedlcu.

 • Obiady

  Obiady dla dzieci wydawane będą od 10 września 2018 r. Zgłoszenie dziecka do dnia 5 września 2018 r. do godz. 13.00. Koszt obiadu dwudaniowego 3,50 zł.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/201 odbędzie się 3 września 2018 r. o godz. 10.00.

  O godz. 9.00 Uroczysta Msza Świeta w kościele parafialnym w Siedlcu.

  Dowóz i odwóz dzieci autobusem PKS

  Dowóz 7.15. Dąbie

  Odwóz - 11.15

 • Dyżury wakacyjne przedszkola w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu i w Gminie Łęczyca

  25.06. – 29. 06 – Marta Łuczak

  02.07 – 06.07 – Monika Zachwieja

  9.07. – 13.07 – Marta Łuczak

  16.07. – 20.07 – Marta Łuczak

  23.07. – 28.07 – Szkoła Podstawowa w Błoniu

  30.07. – 3.08 – Szkoła Podstawowa w Błoniu

  6.08. – 10.08 – Monika Zachwieja

  13.08. – 17.08 – Monika Zachwieja

  20.08. – 31.08 – Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach

 • Ogłoszenie!!!

  W dniu 22 czerwca (piątek ) zakończenie roku szkolnego o godz. 10.00.

  O godz  9.00 uroczysta Msza Święta w kościele Św. Marcina w Siedlcu. 

  Przywóz do szkoły o godz 7.15. - przystanek Dąbie.

  Odwóz godz. 10.45

   

 • Dzień Otwartych Koszar

  25 maja kl. IV-VII wraz z opiekunami wyjechały do Leźnicy Wielkiej na Dzień Otwartych Koszar. Uczestnicy wycieczki mogli przyjrzeć się codziennym zajęciom żołnierzy z Ośrodka Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego 1 Batalionu Kawalerii Powietrznej i 1 Dywizjonu Lotniczego Ziemi Łęczyckiej. Obejrzeli sprzęt wojskowy i wyposażenie, miejsca ćwiczeń żołnierzy, zasiedli w kabinie śmigłowca, obejrzeli tunel aerodynamiczny wraz z pokazami. Organizatorzy poczęstowali odwiedzających pyszną grochówką.

  Wycieczka do Leźnicy Wielkiej z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich jej uczestników.

 • Lekcja muzealna

  Chcąc uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klasy siódmej wzięli udział w niecodziennej lekcji historii, która odbyła się w Łęczycy. Jej tematem były wydarzenia związane z zakończeniem I wojny światowej i akcją rozbrajania Niemców w Łęczycy. Dzięki uprzejmości pana mgr Tomasza Kucharczyka siódmoklasiści poznali miejsca w mieście, które odegrały ważną rolę w ostatnich dniach Wielkiej Wojny. Mogli również spróbować swoich sił strzelając z repliki broni z tamtego okresu.

 • Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie historycznym „Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia - losy żołnierzai dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922”– kategoria: projekt edukacyjny

   

  Uczniowie klasy siódmej: Natalia Andrysiak, Wiktoria Kowalczyk i Krzysztof Cichański postanowili uczcić setną rocznicę niepodległości Polski biorąc udział w ogólnopolskim konkursie historycznym „Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia …”. Pod opieką pani Anny Gralak stworzyli zespół projektowy, by odtworzyć lokalne nieznane wydarzenia, przypomnieć nieznanych bohaterów:

  „Zastanawiając się nad wyborem tematu projektu wiedzieliśmy, że chcemy nawiązać do lokalnej historii. Zaczęliśmy poszukiwać informacji na temat dziejów Siedlca podczas I wojny światowej. W monografii Łęczycy natrafiliśmy na informacje o udziale chłopów z Siedlca i tutejszego dziedzica w wydarzeniach 11 listopada 1918 roku w Łęczycy. Poza tym na cmentarzu w Siedlcu znajduje się kwatera zbiorowa kryjąca prochy żołnierzy poległych podczas I wojny światowej. Tak narodził się temat naszego projektu:Droga mieszkańców Łęczycy i okolic do niepodległości w 1918 r.”

  Warto dodać, że Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Siedlcu była jedną spośród 118 szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego kraju, których uczniowie pod opieką nauczycieli pracowali nad tym ambitnym projektem, który wymagał poświęcenia dużo czasu i pracy.

  A tak mówią o swoim udziale w projekcie wyróżnieni uczniowie:

  „Udział w projekcie był dla naszego zespołu bardzo dużym wyzwaniem. Zabierając się do pracy nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak dużym. Im bardziej zagłębialiśmy się w pracę nad projektem, tym ciekawsza się ona stawała. Odkryliśmy wiadomości, z którymi wcześniej nie zetknęliśmy się. Najwięcej emocji sprawiło nam szukanie starych zdjęć i dokumentów. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że na naszym cmentarzu parafialnym znajdowały się kiedyś dwa groby z prochami żołnierzy rosyjskich i niemieckich. Dużym zaskoczeniem było również to, że władze lokalne fundując nową tablicę na grób żołnierzy popełniły błąd w napisie. W ten sposób zatarto ślad po żołnierzach niemieckich spoczywających w tym grobie.”

 • Wycieczka do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi

  Dnia 22 maja klasa VII brała udział w wyjeździe do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi w ramach realizacji zadania finansowego z Budżetu Obywatelskiego "Kultura Łączy pokolenia - łódzkie bez barier". Uczniowie zwiedzali wystawę maszyn Leonardo do Vinci, która jest jedyną w Polsce. Ponadto zwiedzili obiekt EC1 zamknięty w 2000 roku przeznaczony obecnie do zwiedzania. Obejrzeli: kotły, turozespół, makietę elektrowni geotermalnej i szczytowo-pompowej, transformatory, kulę plazmową, makietę elektrowni atomowej oraz mogli wziąśc udział w grze zręcznościowej - nastawnia.

 • Przedszkolne czytanie z rodzicami

  Przedszkolne czytanie z rodzicami

  W tygodniu poprzedzającym długi weekend majowy, obyło się w przedszkolu czytanie z rodzicami bajek dla dzieci. Dwie dzielne mamy przeczytały maluchom przygody Smerfów, Kubusia Puchatka, Gruffaloo i Franklina. Kolejnym etapem był konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców. Należało w dowolnej technice zrobić obrazek do wcześniej przeczytanych książeczek. Konkurs wygrała Michasia Chilarska razem ze swoją mamą. Wychowawca grupy bardzo dziękuje zaangażowanym rodzicom. Wielkie brawa należą się pani Katarzynie Pacholczyk i pani Małgorzacie Chilarskiej.  

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Siedlcu
  Siedlec 16a
  99-100 Łęczyca
 • 24 721-14-27

Galeria zdjęć