Nawigacja

 • Wesołych Świąt Wielkanocnych

  Zdrowych radosnych pełnych nadziei na lepsze jutro Świąt Wielkanocnych życzą pracownicy Szkoły Podstawowej im Orła Białego w Siedlcu 

 • Wyjazd z okazji Dnia Kobiet

  6 marca młodsze dzieci uczestniczyły w wyjeździe zorganizowanym z okazji Dnia Kobiet. Wycieczka do Łęczycy obejmowała oglądanie bajki w Kinie Górnik oraz wizytę w pizzerii.
  O godzinie 9 dzieci zasiadły w wygodnych kinowych fotelach i oglądały film animowany pt. „Jaskiniowiec”. Następnie wszyscy udali się do pizzerii znajdującej się nieopodal kina na uwielbianą przez dzieci pizzę. Wyjazd można uznać za udany – wszyscy najedzeni wrócili do szkoły w świetnych humorach.

 • Warsztaty wielkanocne w oddziale przedszkolnym

  5 marca odbyły się warsztaty wielkanocne z udziałem dzieci z oddziału przedszkolnego. Uczniowie mieli za zadanie wykonać kartkę świąteczną i ozdobić styropianowe jajko. Przy użyciu ślicznych ozdób powstały cudownie kolorowe pisanki i kartki, które będzie można kupić podczas szkolnego kiermaszu. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się także, jakie są zwyczaje związane z Wielkanocą.

 • REKRUTACJA DO PIERWSZEJ KLASY NA ROK SZKOLNY 2018/2019

 • REKRUTACJA 2018/2019

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego informuje, że od 5 marca do 17 marca ogłasza nabór do przedszkola dzieci z rocznika 2014, 2015 oraz do oddziału przedszkolnego dzieci z rocznika 2012 i 2013.

  Dokumenty do pobrania:

  wniosek_2018-2019.docx

  Deklaracja_wychowania_przedszkolnego_2018-2019.docx

 • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

  21 lutego obchodzony jest Dzień Języka Ojczystego. Dzieci z oddziału przedszkolnego także przyłączyły się do tej akcji. Wraz z nauczycielem podjęły wiele działań – wyjaśniały, z czym im się kojarzy ojczyzna i do czego jest potrzebny język. Uczniowie świetnie poradzili sobie z powtarzaniem odczytywanych łamańców językowych typu:
  „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”
  smiley. Liczne zabawy językowe przyczyniły się do utrwalenia poznanych liter, a przede wszystkim stały się okazją do świetnej zabawy.

 • WALENTYNKI

  We wtorek 13 lutego odbyła się w naszej szkole dyskoteka walentynkowa. Miejscem zabawy była pięknie udekorowana sala gimnastyczna. Przez cały czas trwania dyskoteki dyżur pełnili nauczyciele. Całą zabawę prowadzili uczniowie klasy siódmej. W trakcie trwania dyskoteki zostały rozdane kartki walentynkowe zbierane wcześniej w szk le. Tłumnie przybyła młodzież bawiła się doskonale.

 • WIELKI BAL

  Tradycyjnie początek nowego roku to czas na "wielki szkolny bal". Tak też się stało 25 stycznia 2018 r. w naszej szkole. Zabawa choinkowa była okazją do wyśmienitej zabawy oraz spotkania się całej społeczności szkolnej. Uczniowie świetnie się bawili. Rodzice w tym czasie przygotowali smaczny poczęstunek.  Każde dziecko zostało obdarowane wspaniałą paczką.

 • POMAGAMY ZWIERZĘTOM

  Jeden z tematów tygodnia w oddziale przedszkolnym brzmi: „Pomagamy zwierzętom”. Dlatego dzieci z zerówki postanowiły praktycznie podejść do tego zagadnienia i wraz z panią wychowawczynią dokarmiały ptaki. Najpierw przyniosły pyszności dla zwierząt. Wśród nich nie mogło zabraknąć pszenicy, owsa, kukurydzy czy słoniny. Następnie podzieliły jedzenie na porcje i, będąc już w ogródku szkolnym, uzupełniły karmniki, życząc ptaszkom smacznego!!!

 • Dzień babci i dziadka

  22.01.2018
  Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu. Obchodzono je 22 stycznia 2018 r.
  Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Zebranych  gości serdecznie powitała dyrektor szkoły p. Monika Zachwieja. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i życzymy im dużo zdrowia oraz długich lat życia.
   
 • 17.01.2018

  W środę 17 stycznia po przebudzeniu i spojrzeniu w okno - szok! Śnieg na  dworze ,więc kto mógł szybko wychodził do szkoły, żeby choć trochę  „poużywać tego dobrodziejstwa”, którego tej zimy u nas jak na lekarstwo. Trzeba było wykorzystać ten fakt, więc w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu w ramach wychowania fizycznego zostały zorganizowane zajęcia na śniegu. Było rzucanie śnieżkami do celu, zabawy na świeżym powietrzu oraz lepienie bałwana. Ucznioweie zmęczeni zabawami na śniegu, ale zadowoleni wrócili do zajęć w szkole.

 • Spotkanie uczniów naszej szkoły ze strażakami

  17.01.2018
  Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się na czym polega praca w straży i, w jakiego rodzaju akcjach uczestniczą strażacy. Przypomniał także, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Dzieci zostały zapoznane z zasadami prawidłowego zachowania się w sytuacjach pożaru i innych nieszczęśliwych wypadków. Przypomniane zostały numery alarmowe ze szczególnym uwzględnieniem numeru do Straży Pożarnej 998 oraz numeru ratowniczego 112.
   
  Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Każdy uczeń mógł obejrzeć wóz strażacki z zewnątrz, a także posiedzieć w środku, chętni mogli przymierzyć hełm oraz inne elementy wyposażenia. Podczas spotkania uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy, zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz poznali zakres odpowiedzialnej, wielozadaniowej i jakże pożytecznej pracy strażaków.
 • XXII POWIATOWE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE SZKÓŁ

  Hurra mamy sukces!!!
  Już od wielu lat bierzemy udział w przeglądach teatrzyków szkolnych. W tym roku odbyły się XXII Powiatowe Konfrontacje Szkół. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt: "Książę szuka żony". Zajęliśmy II miejsce. Bardzo cieszymy się z sukcesu.
 • Jasełka

      Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
  W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy I - VII, którzy wraz z zespołem przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 21 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie wcieliły się w role Maryi i Józefa oraz dzieci z różnych stron świata. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Po występie głos zabrali ks. Proboszcz I. Cieślak,  pani dyrektor M. Zachwieja oraz wójt gminy J. Rogoziński, którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia i symbolicznie cała społeczność szkolna połamała się opłatkiem.
 • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu serdecznie zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych, który odbędzie się w dniach od 11 do 15 grudnia 2017 r.

 • Przedświąteczne warsztaty

     W dniu 4-5 grudnia br. uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami uczestniczyli w warsztatach, podczas których wykonywali kartki świąteczne oraz ozdoby i stroiki na Boże Narodzenie. Spotkania przebiegały w serdecznej atmosferze a wytwory uczestników świadczą o dużej kreatywności. Efekty warsztatów można podziwiać i nabyć na szkolnym kiermaszu świątecznym, który odbędzie się w dniach 11-15 grudnia.

 • MIKOŁAJKI W FIGLORAJU

  1 grudnia uczniowie naszej szkoły z klas 1-3 oraz przedszkola uczestniczyli w warsztatach plastycznych oraz w spotkaniu  ze św. Mikołajem w figloraju „ Fantazja" w Łęczycy. Dzieci podczas wizyty zrobiły własną bombkę, którą zawieszą na swojej choince w domu, otrzymały prezenty od św. Mikołaja, ale także wspólnie tańczyły i śpiewały świąteczne piosenki. Miały również okazję pobawić się wspólnie oraz spędzić radośnie 3 godzinny pobyt w figloraju.

 • "Wieczorynka z Pszczółkami"

  W dniu 28 listopada dzieci z klas młodszych oraz przedszkola uczestniczyły w "Wieczorynce z Pszczółkami". O godzinie 15.30 w szkole pojawiło się mnóstwo pszczółek. Z wielkim zaintresowaniem słuchały opowieści zaproszonego gościa na temat życia i pracy tych pożytecznych owodów. Dzieci dowiedziały się m.in. tego, jak nazywa się pszczoły mieszkające w ulu. Zobaczyły specjalne ubranie, które chroni przed ukąszeniem. Poznały sposób powstawania miodu. Dzieci miały także możliwość spróbowania różnego rodzaju miodów. Tego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć Pszczółki Mai, która towarzyszyła wszystkim zabawom. Przy niezapomnianej piosence Zbigniewa Wodeckiego dzieci miło spędziły czas. Zwieńczeniem "Wieczorynki z Pszczółkami" było wykonanie papierowych pszczółek.

 • PIERWSZA POMOC

  W piątek 24 listopada w naszej szkole odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia zostały poprowadzone przez uczniów z łęczyckiego Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunem p. M. Miotk.

  Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Należy więc wprowadzać tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią najmłodszych.

  Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy. 

  Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, uczniowie mogli poczuć się jak mali ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Utrwaliły również znajomość numerów alarmowych. 

  Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc. Wystarczy poszkodowanego położyć w bezpiecznej pozycji, przykryć czymś ciepłym i zadbać, by był spokojny. Potem wezwać karetkę lub kogoś dorosłego i powiadomić o zdarzeniu.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Siedlcu
  Siedlec 16a
  99-100 Łęczyca
 • 24 721-14-27

Galeria zdjęć