Strona główna

          • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

            Dziś w kalendarzu przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Kierowany jest on do dzieci, ale i ich rodziców. Czytanie na głos stymuluje wyobraźnię i wzbogaca słownictwo.

            To dobra okazja, aby usiąść z dzieckiem i poczytać mu bajkę. Dlatego Samorząd Uczniowski postanowił, że dziś poczyta bajki młodszym kolegom.

          • SPRZĄTANIE ŚWIATA

            W piątek 16 września nasza szkoła wzięła udział w 28 Akcji Sprzątanie Świata - Polska, organizowanej przez Fundację „Nasza Ziemia” pod hasłem: Myślę więc nie śmiecę.

            Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.

          • DZIEŃ KROPKI

            Dzień Kropki na stałe zagościł w kalendarzu wydarzeń przedszkolaków. Dziś kropki gościły wszędzie, na ubraniach, w zabawach, na zajęciach, pracach plastycznych, pamiątkowych dyplomach, a nawet tańcu. Na pozór mała, nieistotna kropka, a tyle sprawiła nam frajdy!

          • BALLADY I ROMANSE

            Ballady i romanse” to temat tegorocznego Narodowego Czytania. Po raz kolejny miłośnicy literatury spotkali się w naszej szkole, by czytać sztandarowe działo polskiego romantyzmu. Okazało się, że i dziś teksty Mickiewicza mogą budzić emocje – bawić wzruszać, wywoływać dreszcze.

            Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej społeczności szkolnej i znamienitych gości- Sekretarz gminy p Sylwii Doniak,

          • OGŁOSZENIE!!!

            MSZA ŚWIĘTA GODZINA 8.00

            UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

            SALA GIMNASTYCZNA GODZINA 9.00

            ODWÓZ 10.00

            PO UROCZYSTYM ROZPOCZĘCIU ROKU SZKOLNEGO SPOTKANIE RODZICÓW Z DYREKTOREM SZKOŁY W CELU OMÓWIENIA ZMIAN W POLITYCE OŚWIATOWEJ NASZEJ PLACÓWKI.

          • INFORMACJA!!!

            Uprzejmie informuję, że stawka żywieniowa od września będzie wynosić 5,50 za jeden obiad uczniowski Stołówka szkolna rusza od 12.09.2022 r. Zgłoszenie dziecka na obiad do 6 września do sekretariatu szkoły.

          • WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

            Szanowni Państwo

            Miło nam poinformować, że absolwenci naszej szkoły osiągnęli na tegorocznym egzaminie ósmoklasistów wysokie noty. Z wszystkich przedmiotów zdobyli punktację powyżej średnich wyników.

            Bardzo dziękuję uczniom i nauczycielom za wytężoną pracę i gratuluję sukcesu.

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

            W piątek zakończyliśmy kolejny rok szkolny, kolejna ósma klasa ruszyła na podbój świata! Rozstania bywają ciężkie, ale życzymy naszym absolwentom wszystkiego najlepszego i samych sukcesów. W czasie Uroczystego Zakończenia Roku Szkolnego odbyło się pożegnanie klasy ósmej, ale i nagrodzenie najlepszych uczniów i najbardziej wspierających szkołę rodziców. Wszystkie życzymy udanych i bezpieczny wakacji.

          • "PRZYGODA Z TATĄ"

            Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą Przygoda z Tatą. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego.

            Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy.

          • Zielona Szkoła w Krakowie

            W dniach 9-11 maja uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa. Mogli poznać zabytki tego miasta dzięki programowi Poznaj Polskę 2022. Podczas trzydniowej wycieczki odwiedzili m.in. Kopalnię Soli w Wieliczce, Kościół Mariacki, Muzeum Narodowe Dom Jana Matejki. Gród smoka wawelskiego zachwycił wszystkich uczestników niepowtarzalnym klimatem, pięknem i wyjątkową atmosferą.

          • BOOKCROSSING

            Przed Biblioteką Gminną w Siedlcu zawitała tajemnicza szafa na książki. Bookcrossing, czyli dzielenie się z innymi własnymi książkami - ktoś przynosi, ktoś pożycza, czyta i dzięki temu kultura czytania jest większa. Wspaniały inicjatywa.

          • PIKNIK RODZINNY

            Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. Zabawy, śmiechu i dobrego humoru nikomu nie zabrakło. Czas umilało nam wiele atrakcji- grill, wata cukrowa, dmuchańce, warkoczyki, malowanie twarzy, zabawy plastyczne, wspólne tańce i gry.

          • NOCOWANKA W SZKOLE

            Rany Julek! Co się dzieje? Czy tam w szkole są złodzieje? Nie to tylko dziatwa zgrana, siedzi w szkole, aż do rana.

            Oj się działo… Noc z 25 na 26 marca uczniowie klas 7 i 8 postanowili spędzić w szkole. Pracowali na to od dłuższego czasu zbierając „magiczne fasolki”. Można je było uzyskać za wykonywanie różnych zadań szkolnych. Hasło przewodnie „Nocowanki w szkole” to lektura „Dziady” Adana Mickiewicza. Były nocne podchody z latarkami, inscenizacje lektury, konkurencje sportowe czy wspólne przygotowywanie posiłków. Wszyscy świetnie się bawili. Całość przygotowała i koordynowała Pani Monika Zachwieja, a pomoc w opiece sprawował również Pan Marek Kosnowski.

          • REKRUTACJA 2022/2023

            Przypominamy, że od 28 lutego do 11 marca trwa rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i kl I Szkoły Podstawowej im. Orła BIałego w Siedlcu. Kartę zgłoszenia mozna pobrać ze strony internetowej oraz z sekretariatu szkoły.

          • POMOC DLA UKRAINY

            Szanowni Państwo!

            W związku z działaniami wojennymi toczącymi się w Ukrainie społeczność naszej szkoły pragnie włączyć się do akcji pomocowej prowadzonej przez OSP Siedlec. Bardzo prosimy o podarowanie następujących rzeczy:

            • Leki- przeciwbólowe, przeciwalergiczne, preparaty przeciwskurczowe, przeciwkaszlowe, leki na przeziębienie, antybiotyki

          • DZIEŃ KOTA!!!

            Dziś kolejny szalony dzień za nami- Dzień Kota! Przedszkolaki brały udział w kocich zawodach, poznały rasy kotów i kocich bohaterów z kreskówek. Tańczyły kocie tańce i piły mleczko z miseczki, a nawet same zamieniły się w koty. Na koniec każdy uczestnik dostał medal i dyplom. To była prawdziwa kocia zabawa!!!

    • Partnerzy

      • Odnośnik: https://www.kuratorium.lodz.pl/
      • Odnośnik: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka
      • Gmina Łęczyca
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 28.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Herb Polski
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 537051