Strona główna
Rekrutacja 2022/2023
Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Łęczyca nr 459/2022 z dnia 25 stycznia 2022 r. od 28 lutego do 11 marca 2022 będzie trwała rekrutacja do oddziałów przedszkolnych (3,4 -latki oraz 5,6-latki) i klasy 1 na rok szkolny 2022/2023
DZIEŃ POPCORNU!!!!
4Dzień Popcornu to kolejny radosny powód do świętowania. W trakcie zajęć dzieci odkryły, jak z małego ziarenka powstaje tak znana i popularna przekąska. Miały również okazję spróbować popcornu w czasie seansu filmowego. Jak się okazało, można go używać nie tylko do jedzenia, ale też do zabawy i wykonania prac plastycznych. To był wystrzałowy dzień!!!
STAWKA ŻYWIENIOWA ZA OBIAD OD 3 STYCZNIA 2022 R.
Pani Kamila Graczyk intendent Stołówki w Szkole Podstawowej w Topoli Królewskiej informuje, że stawka żywieniowa ulega zmianie i od stycznia będzie wynosiła 5,00 zł za obiad uczniowski.
Kawiarenka „Przyjdź Mikołaju”
W mijającym tygodniu Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował w naszej szkole kawiarenkę ze słodkościami. Wspaniałe wypieki były dziełem uczennic i rodziców, którzy zechcieli wesprzeć to charytatywne przedsięwzięcie. Uczniowie i nauczyciele mogli skosztować różnych ciast, babeczek, rogalików i pierników. Nasze wolontariuszki wcieliły się w rolę kelnerek. Podsumowanie akcji odbyło się jeszcze tego samego dnia. Efekt przeszedł nasz najśmielsze oczekiwania! Udało się zebrać 540 zł! Pieniążki trafiły do puszki Fundacji Mały Duży Człowiek, która pomaga wychowankom Domów Dziecka w Łodzi
Wyniki Powiatowego Konkursu „Patchwork literacki”
Miło nam poinformować, że Krzysztof Tomczak uczeń kl VII zajął III miejsce a Adam Śmiechowski uczeń kl VIII został wyróżniony w Powiatowym Konkursie Literackim "Patchwork literacki" organizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Gratulacje chłopaki!!!
"PRZYJDŹ MIKOŁAJU"
Szkolny Klub Wolontariusza zachęca wszystkich członków naszej społeczności szkolnej do udziału w akcji „Przyjdź Mikołaju”. Zbiórka pieniędzy do puszki Fundacji Mały Duży Człowiek potrwa w naszej szkole do 15 grudnia. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup prezentów dla Dzieci z Domów Dziecka.
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
1529 listopada prawdziwe święto miały nasze pierwszaki, ponieważ właśnie dziś zostały pasowane na uczniów naszej szkoły! Nie było wcale łatwo zostać pierwszakiem, bo dzieci musiały rozwiązać bardzo trudne zagadki, pięknie zatańczyć i zaśpiewa, ale wywiązały się z wszystkich zabaw doskonale. Dlatego pani dyrektor i pani wychowawczyni dokonały pasowania i wręczyły pełnoprawnym uczniom dyplomy i prezenty.
"SZKOŁA DO HYMNU"
Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Siedlcu po raz kolejny wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu".
WARSZTATY Z PLECENIA MAKRAMY
2Dziś Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zorganizowały dla naszych uczniów warsztaty z plecenia makramy. Zajęcia były miłe i bardzo pożyteczne. Dziękujemy i zapraszamy częściej.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA CD.
5Pluszowe misie, to przyjaciele każdego przedszkolaka, dlatego maluchy uczciły Dzień Pluszowego Misia w szczególny sposób. Nauczyły się misiowego układu tanecznego, dowiedziały się ciekawostek o misiach i tych prawdziwych i tych z popularnych bajek. Dzieci rozwiązały również kilka misiowych zagadek i dostały misiowe prezenty i dyplomy przyjaciela pluszowego misia.
25 LISTOPAD - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
5Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. My też świętowaliśmy przynosząc nasze kochane maskotki do szkoły.
AKCJA "GŁOŚNE CZYTANIE"
1Dziś w ramach akcji "Głośnego Czytania" Biblioteka Gminna w Siedlcu zorganizowała głośne czytanie dla najmłodszych uczniów- przedszkola, zerówki i klas I- III. Pani dyrektor biblioteki opowiedziała o zaletach czytania, a następnie zaproszeni goście przeczytali najpiękniejsze bajki małym słuchaczom. Zaczęła Pani Aneta Kuczkowska, dyrektor szkoły opowieścią o Tupciu Chrupciu. O ulubieńcu wszystkich dzieci Kubusiu Puchatku przeczytała z małą pomocą przewodnicząca rady rodziców, Pani Aleksandra Jerzmanowska, a historię małego żółwia Franklina przybliżyła Pani Marta Łuczak, nauczyciel przedszkola. Ostatnią książkę przeczytała starsza koleżanka z samorządu uczniowskiego Marysia Pacholczyk. Bardzo lubimy takie akcje!
GRATULUJEMY!!!
Jest nam bardzo miło poinformować, że nasz Antoś Pijewski z przedszkola zajął I miejsce w Gminnym Konkursie na "Moją ulubioną postać z bajki" organizowanym przez Odział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Wilczkowicach. Gratulujemy!!!!
21 listopada - ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Został ustanowiony w 1973 roku. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
15Jutro obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, ale my świętowaliśmy już dziś ważny dla nas dzień, Dzień Patrona Szkoły. Naszym Patronem jest Orzeł Biały, który jest symbolem dobra, odwagi i waleczności. My społeczność szkolna, cenimy te cechy i dążymy do tego, by być jak orły- piękne i szlachetne. Dziś uczciliśmy tak ważny dzień w dostojnym towarzystwie znamienitych gości: Pana Tomasza Rzymkowskiego, Wiceministra Edukacji i Nauki, Pana Jacka Rogozińskiego, wójta Gminy Łęczyca, Pani Moniki Kilar-Błaszczyk z ramienia Senatora RP Pana Przemysława Błaszczyka, Pani Iwony Kaca, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Kutnie, Pani Elżbiety Czubatki, wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Kutnie, generała Ireneusza Bartniaka, Pani Jadwigi Frątczak, zastępcy przewodniczącego rady gminy Łęczyca, Pani Agaty Fornalczyk- Przewodniczącej Gminnej Komisji O
SZKOŁA DO HYMNU
Dziś, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godz. 11.11 uczniowie naszej szkoły wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach finału akcji „Szkoła do hymnu”.
Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu
Zachęcamy uczniów przeżywających lęki, napięcia emocjonalne, kłopoty i trudności wpływające na zdrowie psychiczne do skorzystania z bezpłatnej infolinii Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12. Pod tym numerem telefonu młodzi ludzie, a także ich opiekunowie, otrzymają bezpłatne i profesjonalnie wsparcie psychologiczne. Do dyspozycji dzieci i młodzieży jest także czat internetowy. Zarówno telefon zaufania, jak i czat zapewniają pełną dyskrecję oraz anonimowość i są dostępne siedem dni w tygodniu przez całą dobę.
Dzień Postaci z Bajek cd.
8"Witajcie w naszej bajce..." w bajce u przedszkolaków! Bajkowe stroje, bajkowa dyskoteka, kilka konkursów i świetna atmosfera, właśnie tak najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczcili Dzień Postaci z Bajek.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
8Dziś obchodzimy Dzień Postaci z Bajek! To kolorowe święto wkradło się dziś na nasze korytarze. Mogliśmy na nich spotkać uroczego Czerwonego Kapturka, piękną Syrenkę, dzielnego rycerza, straszną wiedźmę i dobrego duszka oraz całą masę bajkowych postaci.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych

Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 537049
