Strona główna

          • DZIEŃ POPCORNU!!!!

            Dzień Popcornu to kolejny radosny powód do świętowania. W trakcie zajęć dzieci odkryły, jak z małego ziarenka powstaje tak znana i popularna przekąska. Miały również okazję spróbować popcornu w czasie seansu filmowego. Jak się okazało, można go używać nie tylko do jedzenia, ale też do zabawy i wykonania prac plastycznych. To był wystrzałowy dzień!!!

        • Kawiarenka „Przyjdź Mikołaju”
          • Kawiarenka „Przyjdź Mikołaju”

            W mijającym tygodniu Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował w naszej szkole kawiarenkę ze słodkościami. Wspaniałe wypieki były dziełem uczennic i rodziców, którzy zechcieli wesprzeć to charytatywne przedsięwzięcie. Uczniowie i nauczyciele mogli skosztować różnych ciast, babeczek, rogalików i pierników. Nasze wolontariuszki wcieliły się w rolę kelnerek. Podsumowanie akcji odbyło się jeszcze tego samego dnia. Efekt przeszedł nasz najśmielsze oczekiwania! Udało się zebrać 540 zł! Pieniążki trafiły do puszki Fundacji Mały Duży Człowiek, która pomaga wychowankom Domów Dziecka w Łodzi

          • "PRZYJDŹ MIKOŁAJU"

            Szkolny Klub Wolontariusza zachęca wszystkich członków naszej społeczności szkolnej do udziału w akcji „Przyjdź Mikołaju”. Zbiórka pieniędzy do puszki Fundacji Mały Duży Człowiek potrwa w naszej szkole do 15 grudnia. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup prezentów dla Dzieci z Domów Dziecka.

        • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
          • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

            29 listopada prawdziwe święto miały nasze pierwszaki, ponieważ właśnie dziś zostały pasowane na uczniów naszej szkoły! Nie było wcale łatwo zostać pierwszakiem, bo dzieci musiały rozwiązać bardzo trudne zagadki, pięknie zatańczyć i zaśpiewa, ale wywiązały się z wszystkich zabaw doskonale. Dlatego pani dyrektor i pani wychowawczyni dokonały pasowania i wręczyły pełnoprawnym uczniom dyplomy i prezenty.

        • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA CD.
          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA CD.

            Pluszowe misie, to przyjaciele każdego przedszkolaka, dlatego maluchy uczciły Dzień Pluszowego Misia w szczególny sposób. Nauczyły się misiowego układu tanecznego, dowiedziały się ciekawostek o misiach i tych prawdziwych i tych z popularnych bajek. Dzieci rozwiązały również kilka misiowych zagadek i dostały misiowe prezenty i dyplomy przyjaciela pluszowego misia.

          • AKCJA "GŁOŚNE CZYTANIE"

            Dziś w ramach akcji "Głośnego Czytania" Biblioteka Gminna w Siedlcu zorganizowała głośne czytanie dla najmłodszych uczniów- przedszkola, zerówki i klas I- III. Pani dyrektor biblioteki opowiedziała o zaletach czytania, a następnie zaproszeni goście przeczytali najpiękniejsze bajki małym słuchaczom. Zaczęła Pani Aneta Kuczkowska, dyrektor szkoły opowieścią o Tupciu Chrupciu. O ulubieńcu wszystkich dzieci Kubusiu Puchatku przeczytała z małą pomocą przewodnicząca rady rodziców, Pani Aleksandra Jerzmanowska, a historię małego żółwia Franklina przybliżyła Pani Marta Łuczak, nauczyciel przedszkola. Ostatnią książkę przeczytała starsza koleżanka z samorządu uczniowskiego Marysia Pacholczyk. Bardzo lubimy takie akcje!

          • GRATULUJEMY!!!

            Jest nam bardzo miło poinformować, że nasz Antoś Pijewski z przedszkola zajął I miejsce w Gminnym Konkursie na "Moją ulubioną postać z bajki" organizowanym przez Odział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Wilczkowicach. Gratulujemy!!!!

          • 21 listopada - ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

            21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Został ustanowiony w 1973 roku. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

          • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

            Jutro obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, ale my świętowaliśmy już dziś ważny dla nas dzień, Dzień Patrona Szkoły. Naszym Patronem jest Orzeł Biały, który jest symbolem dobra, odwagi i waleczności. My społeczność szkolna, cenimy te cechy i dążymy do tego, by być jak orły- piękne i szlachetne. Dziś uczciliśmy tak ważny dzień w dostojnym towarzystwie znamienitych gości: Pana Tomasza Rzymkowskiego, Wiceministra Edukacji i Nauki, Pana Jacka Rogozińskiego, wójta Gminy Łęczyca, Pani Moniki Kilar-Błaszczyk z ramienia Senatora RP Pana Przemysława Błaszczyka, Pani Iwony Kaca, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Kutnie, Pani Elżbiety Czubatki, wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Kutnie, generała Ireneusza Bartniaka, Pani Jadwigi Frątczak, zastępcy przewodniczącego rady gminy Łęczyca, Pani Agaty Fornalczyk- Przewodniczącej Gminnej Komisji O

          • SZKOŁA DO HYMNU

            Dziś, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godz. 11.11 uczniowie naszej szkoły wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach finału akcji „Szkoła do hymnu”.

        • DZIEŃ POSTACI  Z BAJEK
          • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

            Dziś obchodzimy Dzień Postaci z Bajek! To kolorowe święto wkradło się dziś na nasze korytarze. Mogliśmy na nich spotkać uroczego Czerwonego Kapturka, piękną Syrenkę, dzielnego rycerza, straszną wiedźmę i dobrego duszka oraz całą masę bajkowych postaci.

    • Partnerzy

      • Odnośnik: https://www.kuratorium.lodz.pl/
      • Odnośnik: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka
      • Gmina Łęczyca
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 28.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Herb Polski
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 537049